Który zawód wybrać?

XXI wiek to okres szybkiego rozwoju, ogromnych zmian jak też wiecznego przemieszczania się (tak w przestrzeni, jak również zawodowo). By nie pozostać w tyle, musimy się stale dokształcać, a czasem przekwalifikowywać, toteż jeśli stanęliśmy przed wyborem nowego rzemiosła, a nie mamy sprecyzowanego pomysłu, sprawdźmy, jakich pracobiorców najbardziej brakuje na rynku , aktualnie oraz w bliskiej przyszłości.
regał z książkami
Twórca artykułu: Herry Lawford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zawsze główną rzeczą, którą winniśmy rozważyć w przypadku wyboru nowego fachu, będą nasze predyspozycje jak też zamiłowania, pasje. Może uda się powiązać miłe z pożytecznym? Jeżeli nadal nie mamy projektu, a trzeba się na coś zdecydować, warto dobrać sobie fach, który będzie przyszłościowy. Jak się okazuje, jest ich całkiem dużo.

nauka
Twórca artykułu: brewbooks
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Musimy mieć na względzie, iż rynek pracy bez ustanku się przekształca, zapotrzebowanie na konkretne zawody to wzrasta, to maleje. Pewne fachy kończą swój byt, inne dopiero się rodzą. Istotną cechą może być elastyczność. Musimy umieć dostosować się do trendów na rynku pracy. Dzisiaj normą są skończone studia magisterskie, znajomość języków obcych, stałe podwyższanie swych umiejętności, pozyskiwanie dodatkowych certyfikatów. Czynimy to wszystko po to, aby nie wypaść z rynku. Jednak w jakim kierunku pójść? Który kierunek wybrać z tegoż co oferują uczelnie wyższe?

Internet, technologie informatyczne to dziedziny nieustannie rozwijające się, stąd potrzeba wielu fachowców z tej branży. Z roku na rok zapotrzebowanie to będzie zwiększać się, wraz ze wzrostem nowych branż. Każde przedsiębiorstwo będzie zatrudniało komputerowców, specjalistów, analityków.


Różne informacje

Które kierunki dają zatrudnienie?

Absolwenci, studia
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Czy studia wyższe są potrzebne do prowadzenia szczęśliwego życia, zwłaszcza tego zawodowego? Z całą pewnością nie! Można znaleźć dużo osób, które generalnie nie skarżą się na własny los, a nie mają wyższego wykształcenia. Chociaż naturalnie tak czy siak studia są bardzo potrzebne w życiu przeciętnego Polaka.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.