Nie wiesz, jak samemu polakierować swój samochód? Przyda ci się kilka wartościowych sugestii

Jeżeli zauważyliśmy, że wiele części naszego samochodu zardzewiało, powinniśmy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na usługi doświadczonego zakładu i być może będziemy musieli zrobić to samemu.
Znak zapytania
Twórca artykułu: Alan Levine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy zastosujemy przedstawione niżej wartościowe porady . W pierwszym kroku powinniśmy zainwestować w dobry lakier. Oszczędzamy na warsztacie, zatem możemy pozwolić sobie na lepsze środki, aby nie okazało się, że po lakierowaniu samochód nie wygląda tak, jak pożądaliśmy. Poza lakierem wymagany jest także papier ścierny i folia ochronna, aby zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcielibyśmy dokładnie rozprowadzać lakier na konkretnych elementach samochodu, może przydać się także pistolet i kompresor. Potem przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Najistotniejsza jest właściwa klimatyzacja, gdyż lakier ma intensywny zapach, którego nie powinniśmy wdychać. Z tej racji poza wentylacją należy zadbać o swoje drogi oddechowe zakładając maskę, na oczy zaś przydatne będą specjalne gogle.

To niewielkie kwoty, na które możesz sobie pozwolić, aby lakierowanie samochodu nie było powodem uszczerbków na twoim zdrowiu. Po fazie przygotowań pora rozpocząć konkretne działania. Najpierw usuwamy poprzedni lakier przy pomocy papieru ściernego. Trzeba to wykonać niebywale skrupulatnie, by nie mieć problemów z nakładaniem nowego lakieru. Po zakończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować pojazd, pamiętając, by nałożyć 2 warstwy, dzięki temu będziemy pewni, że samochód będzie ładnie wyglądać.


Różne informacje

Możliwości na obecnym rynku edukacyjnym jest naprawdę dużo – wykorzystaj to dla siebie

Studenci
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Dzisiejszy rynek pracy nie napawa optymizmem. Z jednej strony wskazuje się zapotrzebowanie przede wszystkim na wysoko wykwalifikowane osoby, z drugiej skończenie porządnej szkoły kwestia czasu i dużych poświęceń. Nie każdy i nie zawsze może sobie też pozwolić na kształcenie na studiach. Jednakże współcześnie nie musi być tak, że jeśli nie skończymy studiów droga do kariery zamyka się przed nami.

Po dwóch albo trzech dniach można zamontować elementy, które ściągnęliśmy, aby porządnie pomalować je lakierem. Zweryfikujmy jednak czy na pewno dobrze wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać parę godzin, aniżeli zaprzepaścić godziny pracy oraz być przymuszonym znowu powtórzyć wykonane czynności. Jeżeli w związku z tym nie masz pieniędzy, by zabrać auto do warsztatu lakierniczego, korzystając z opisanych porad na pewno dasz sobie radę ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu sprawi, że twój pojazd ponownie będzie wyglądać jak nowy, a ty nie będziesz wstydzić się jeździć nim po ulicach.
18/06/21, 20:42:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.