Czy tytuł magistra jest dziś naprawdę potrzebny?

Przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach. Młodzi ludzie dzisiaj wiodą zgoła inne życie niż ich rodzice dwie dekady temu. Dawniej młodzież wkraczała w dorosłość zaraz po skończeniu pełnoletności.
lekarz
Twórca artykułu: Olearys
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Duża grupa ludzi wybierała szkoły zawodowe, by zdobyć fach i jak najszybciej pójść do pracy. Absolwenci liceów i techników także szybko wkraczali na drogę zawodową, a nieliczna grupa młodych ludzi decydowała się na pójście na studia.


Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Oblicza się, że obecnie oKOŁO osiemdziesiąt procent polskich nastolatków nie poprzestaje na szkole średniej i postanawia kształcić się dalej chce kontynuować naukę na szkole wyższej. Nie dla wszystkich wystarcza miejsc na państwowych uniwersytetach i w związku z tym do życia powołano wiele prywatnych szkół wyższych. Wiele z nich niestety nie charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia. Ponadto ich renoma w społeczeństwie nie jest zbyt dobra. Pytaniem pozostaje więc, czy warto inwestować czas i pieniądze w szkołę, której ukończenie nie da nam żadnych praktycznych umiejętności? Może lepszym pomysłem będzie wybór dwuletniego studium, które, zagwarantuje nam zdobycie nowego zawód. Jeśli bierzemy pod uwagę szkoły policealne Wrocław i inne miasta mają naprawdę wielką ofertę.


technik informatyk Wrocław
Twórca artykułu: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Szkoły policealne oferują kształcenie w zawodach, które mają dziś wzięcie na rynku.
Krótszy tryb nauki niż w przypadku studiów uniwersyteckich sprawia, że w Placówkach tego typu królują zajęcia praktyczne. Zdobywając kwalifikacje w zawodzie technik informatyk Wrocław, Kraków czy Warszawa z pewnością zaoferują nam dobrą pracę.
18/01/18, 12:21:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.