Jakim sposobem uczyć się obcych języków?

Od czego zacząć? Oczywiste jest, iż do nauki przydałyby się jakieś publikacje lub innego rodzaju materiały. Wybór dostępnych samouczków, kursów i wszelkiego rodzaju innych pomocy naukowych jest kolosalny jak też zróżnicowany w zależności od języka.


Jeśli pragniecie rozpocząć naukę zupełnie nowego języka zacznijcie od zakupu jakiegokolwiek samouczka, jaki w swojej kompozycji oraz formie będzie wam się najbardziej podoba.
http://futuro.edu.pl/oferta
Twórca artykułu: Victoria Ford
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Na leksykony jak też inne materiały przyjdzie czas. Spokojnie można przecież skorzystać ze słowników w internecie. Najgorszą strategią będzie kupowanie masy książek. Na początku nauki nowego języka kupcie sobie jeden prosty samouczek. Nie bagatelizuj przedmiotów ścisłych. To jest dość interesująca sprawa i oparta także na doświadczeniach wykładowców języków obcych. Osoby o tak zwanych „ścisłych umysłach” radzą sobie z gramatyką o wiele lepiej niż „humaniści”. Sposobów na ćwiczenie zdolności analitycznego myślenia jest wiele. Oto kilka przykładów (różnych od lekcji przedmiotów ścisłych w szkole). Gra w królewską grę, rozstrzyganie logicznych zagadek (dla przykładu sudoku), gra w gry strategiczne na kompie, uczenie się programowania. Bez wątpienia rozwijanie tychże umiejętności to coś, co powinno się czynić „w tle” w toku nauki języka a efekty takich działań będę dostrzegalne po dłuższym czasie. Jeżeli jest to nowy dla nas język, np. hiszpański Wrocław, http://futuro.edu.pl będziemy musieli włożyć w naukę więcej pracy.


Słowniki jednojęzyczne. Przede wszystkim w słowniku jednojęzycznym należy samemu domyślać się, co dane słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który tam jest podany. Po drugie w tychże leksykonach za każdym razem jest masa przykładów jak też uwag gramatycznych odnośnie konkretnego słowa bądź sformułowania. Przepisując przykłady zwyczajnie utrwala się ich prawidłowe użycie.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.