Najchętniej wybierane a opłacalne kierunki studiów

Ostatnio w Polsce znacznie zwiększył się odsetek osób studiujących na wyższych uczelniach. Zapanowało bowiem przekonanie, że jedynie ludziom wykształconym uda się zdobyć wysoko płatną pracę. Niestety nie zawsze jest to prawdziwe. Nierzadko okazuje się, że jest w kraju dużo ludzi o wyższym wykształceniu na danym kierunku i większa część z nich jest niezatrudniona. Dzieje się tak szczególnie w przypadku niektórych kierunków humanistycznych, gdzie jest dużo studentów.
Studenci
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Generalnie rzecz biorąc więcej jest chętnych na takie kierunki niż przykładowo na uczelnie techniczne. Natomiast wielu absolwentów uczelni technicznych wyjeżdża do innych krajów, ponieważ tam praca w określonym zawodzie jest dużo bardziej opłacalna niż w Polsce. Oprócz tego coraz chętniej wybierane są kierunki nowe, takie jak między innymi oligofrenopedagogika (opis kierunku tutaj). Pod tym obco brzmiącym określeniem kryje się nauczanie ludzi niepełnosprawnych umysłowo, a zatem na przykład nauczanie dzieci z zespołem Downa.

książki
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu/
Często wybierane kierunki Jak już było wspomniane, chętniej wybierane są kierunki bardziej humanistyczne. Ostatnio ogromnie popularne stało się między innymi kulturoznawstwo. Niesłabnącą popularnością cieszy się filologia polska oraz inne filologie. Ponadto w ramach uniwersytetów jest spora liczba studentów na prawie. Należy ono do fakultetów trudniejszych, jednak w większej liczbie przypadków pozwala na zdobycie dobrej pracy po studiach. Jeżeli chodzi o uczelnie techniczne, jednym z najbardziej uczęszczanych kierunków jest informatyka (podstawowe informacje). Dzieje się tak ponieważ na dzień dzisiejszy w zasadzie w każdej branży przydają się ludzie obeznani z komputerami oraz programiści. Kierunek ten można studiować również w ramach uniwersytetu, jednak sposób nauczania jest trochę odmienny.


Różne informacje

Jakim sposobem możesz zarabiać za pomocą własnego głosu?

studio nagrań
Twórca artykułu: Chris Marchant
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mowa posiada bardzo ważną funkcję w codziennym życiu człowieka. Umożliwia bowiem porozumiewanie się z pozostałymi osobami. Niektórzy ludzie posiadają szczególne zdolności związane z mową, albo też wyjątkowo miłą dla słuchaczy barwę głosu.

Studia podyplomowe (więcej na serwisie)
Ciekawą możliwością dla studentów nie planujących robienia doktoratu mogą być studia podyplomowe. Często bowiem oferują one kierunki nauczania, których nie spotyka się na żadnej uczelni w tradycyjnym trybie studiów. W ten sposób można też otrzymać dodatkowe potrzebne wykształcenie do danego zawodu, na przykład do pracy w bibliotece szkolnej, w której wymagane jest wykształcenie w zakresie bibliotekarstwa oraz pedagogiczne.
18/01/17, 14:02:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.