Niezbędne dodatki uzupełniające mundur każdego harcerza

Jednym z kluczowych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Mundur harcerzy jest bez wątpienia najbardziej specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Aczkolwiek nie byłby całkowity, gdyby nie właściwe dodatki do munduru harcerskiego. Należy więc przekonać się, co każdy harcerz powinien mieć, by wyglądać perfekcyjnie. Przede wszystkim bardzo istotne jest odpowiednie nakrycie głowy.
Obóz harcerski
Twórca artykułu: tomasz przechlewski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na ogół jest to tzw. rogatywka tudzież beret w odcieniu wybranym przez drużynę. Jednak na głowie harcerzy może pojawić się także inne nakrycie głowy, m.in. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się najczęściej lilijkę. Trochę inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy mają specjalne berety albo czapeczki z daszkiem. Na ramionach harcerzy umieszczane są specyficzne naramienniki, które nakłada się na pagony w barwach drużyny. Na pagonie mogą znajdować się wszelkie istotne informacje, takie jak chociażby ilość gwiazdek otrzymanych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta musi być chusta.

Różne informacje

W jaki sposób przygotować się na zimne dni i wieczory oraz jakie gadżety dobrze jest dzisiaj kupić?

Kubek termiczny
Twórca artykułu: Sagaform
Na podstawie danych z: Sagaform
Polski klimat nie jest łaskawy. Zdecydowaną większość roku przeważają chłodniejsze dni, przede wszystkim jesienią i zimą. Polacy naturalnie zdążyli się już do podobnego stanu rzeczy przyzwyczaić oraz opracować rozwiązania, jakie pozwalają znieść niskie temperatury bez większych kłopotów. Jak w takim przypadku można się przygotować na naprawdę chłodne dni?


Jej odcień także jest wybierany przez drużynę i musi być identyczny u wszystkich jej członków.

Czy pewne komentarze na nasz temat (http://www.impuls.waw.pl) owego wpisu Cię zaciekawiły? W takim razie będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli dodasz do nich także swoje oceny.

Przez lewe ramie przełożony jest sznur funkcyjny. Niezwykle istotny jest także pas, jaki zakłada się zarówno do spodni i spódnicy .

Poszukujesz wiarygodnych postów na ten temat? Pragniemy poinformować Cię, że teraz je odkryłeś. Wystarczy tylko najechać na hiperłącze (https://florenzocastello.com/pl/67-dodatki).

Dziewczyny zakładają ciemne pasy, natomiast chłopcy zielone, chociaż można zastąpić je również brązowym pasem ze skóry. Na nogach harcerzy, oprócz butów, zakładane są także getry, jakie także występują w różnych wersjach kolorystycznych i dobierane są indywidualnie przez każdą drużynę. Dodatkowo oprócz getrów można ubrać wielobarwne wywijki. Jak więc widzimy, strój harcerza nie musi być wcale nudny i monotonny.


skauci
Twórca artykułu: wittco.gmbh
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ilość akcesoriów sprawia, iż harcerze prezentują się bardzo dostojnie i pięknie. Oczywiście opisane wyżej dodatki są wyłącznie przykładem. Dużo harcerzy ma swoje własne tradycje i często na ubiorze może pojawić się mnóstwo innych dodatków lub naszywek. Te kwestie zazwyczaj powinno się skonsultować z drużynowym. Myślisz nad tym, gdzie można zakupić wszystkie akcesoria do munduru harcerskiego? Pomocna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez żadnego kłopotu możesz odnaleźć i zamówić wszelkie niezbędne dodatki, jak również cały mundur harcerski.
19/10/04, 07:48:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.