Jakie studia wybrać

Aktualny rynek pracy tak intensywnie się zmienia, iż te zawody, na które jeszcze niedawno był popyt, dziś nie cieszą się już tak wielkim powodzeniem. Jedne odchodzą w zapomnienie, inne dynamicznie ewoluują, pojawiają się nowe. Które więc zawody charakteryzuje obecnie największe zapotrzebowanie? Jaką wybrać szkołę aby mieć pewność otrzymania pracy? W jakim kierunku się przekwalifikować?

turystyka
Twórca artykułu: Republic of Korea
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
To najczęściej zadawane pytania przez osoby poszukujące pracy, mające zamiar przekształcić swoje kwalifikacje czy też młodzi ludzie chcący się kształcić. Przedstawić tu warto dwa kierunki, które warte są zainteresowania: turystyka i rekreacja oraz informatyka studia. W odniesieniu, w rodzaju prawa czy medycyny, studiowanie na turystyce i rekreacji wydaje się być lekkie i przyjemne. Co więcej atrakcyjne, bo wiążące się z podróżami. Niewielu kandydatów myśli wtedy wtedy o takich przedmiotach jak anatomia z elementami fizjonomii, prawo czy historia architektury i sztuki, które trzeba w trakcie tych studiów zaliczyć. Nie wszyscy również mają świadomość, iż absolwent tego kierunku mówi biegle co najmniej jednym, oprócz angielskiego, językiem obcym. Absolwent kierunku turystyka i rekreacja (np.: www.wste.edu.pl/studia/wydzial-turystyki-i-rekreacji) jest przygotowany do podjęcia pracy np. w biurach podróży, hotelach, centrach rekreacji oraz organizacjach społecznych.


Różne informacje

Maturzysto, przyszłość jest w Twoich rękach

uczelnia
Na podstawie danych z: www.morguefile.com
O ile w obecnym roku będziesz maturzystą i myślisz, że raczej zdobędziesz wyniku, który da ci przepustkę do nauki na normalnym uniwersytecie, nie przejmuj się. We Wrocławiu od dawna działa dużo uczelni wyższych, na które zostaniesz przyjęty w zasadzie bez większych trudności.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.