Maturzysto, przyszłość jest w Twoich rękach

uczelnia
Na podstawie danych z: www.morguefile.com
Jeżeli w tym roku będziesz podchodził do egzaminu dojrzałości i przewidujesz, że raczej dostaniesz wyniku, który da ci przepustkę do nauki na darmowym uniwersytecie, nie stresuj się. W stolicy Dolnego Śląska od dawna funkcjonuje wiele szkół wyższych, na które przyjmą cię właściwie bez większych problemów. Najczęściej kluczowym warunkiem dostania się jest przesłanie czesnego za studia.

Studia we Wrocławiu
Na podstawie danych z: Wszedukacja.pl
Od dłuższego czasu najbardziej obiecującym kierunkiem studiowania jest informatyka. Specjalista w dziedzinie komputerów bez wątpienia dostanie lukratywną robotę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szczególnie ciekawa jest praca przy tworzeniu gier wideo. Na pewno każdy z was wie o światowych sukcesach rodzimych twórców gier. Gigantyczny sukces zaliczyły obie części serii Wiedźmin, wyprodukowane przez polski CD Project Red. Miej na uwadze, że angaż w renomowanych studiach deweloperskich dadzą ci wyłącznie wrodzony talent i uczciwa nauka na studiach.

Logistyka to również kierunek, który może zapewnić dobrą przyszłość studentom. Dużo polskich firm poszukuje specjalistów od dystrybucji dóbr. Najlepsze wykształcenie w tej materii gwarantują studia na politechnice, lecz zwykle zdarza się, że płatna uczelnia też może wychować kompetentnych logistyków.

Anglistyka to mało perspektywiczny kierunek, choć utalentowani absolwenci i tak bez wątpienia zdobędą sobie robotę po niej. Należy pamiętać, że ten język jest teraz najpopularniejszym językiem na świecie i znajomość angielskiego to przymus dla każdego człowieka, który zamierza odnieść sukces.

Wiedz, że musisz wybrać kierunek studiów z dużym rozsądkiem. Nie kieruj się presją rówieśników lub rodziców. Poczytaj w internecie trochę o kondycji rynku pracy. Kluczowe jest, żeby obrać kierunek przyszłościowy, ale nie zapominaj również o swoich ambicjach. Jeżeli kochasz coś, to uczyń wszystko, by czynić to w przyszłym życiu i jeszcze dostawać za to gotówkę. Nie warto iść na kompromisy, bo na starość możesz bardzo żałować swoich zbyt nietrafionych wyborów.


Różne informacje

Jakie studia wybrać

studia
Twórca artykułu: Startup Mena
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Współczesny rynek pracy tak intensywnie się zmienia, iż te zawody, na które jeszcze kilka lat temu był popyt, w dniu dzisiejszym nie cieszą się już tak wielkim powodzeniem. Jedne odchodzą w zapomnienie, inne dynamicznie ewoluują, pojawiają się nowe. Jakie profesje mają w tej chwili największe zapotrzebowanie? Jaki wybrać kierunek studiów aby rysowały się przed nami ciekawe perspektywy zawodowe? W którym kierunku się przekwalifikować?
Twórca artykułu: B.S.
18/08/29, 13:23:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.