Gaz ziemny - łatwy sposób na ciepły dom

Przeminęły już czasy, kiedy na rynku funkcjonował zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja zakończyła monopol. Teraz istnieje kilkadziesiąt firm parających się dostarczaniem gazu do naszych mieszkań.
Gdy kupujemy mieszkanie, lub budujemy dom, stajemy przed problemem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny powinien być solidny, trzeba zatem popytać sąsiadów o to, z usług którego dostawcy korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić oferty.

gaz
Twórca artykułu: sxc.hu
Na podstawie danych z: sxc.hu
Rynek gazu jest zagmatwany i obłożony wieloma przepisami i uwarunkowaniami. Obrót gazem ziemnym to niełatwy biznes, a ludzie nie powiązani z branżą mają zwykle kłopoty ze zrozumieniem wszelkich szczegółów działania tego rynku (). Tak właściwie odbiorców interesuje tylko cena gazu. Jeśli mamy w domu ogrzewanie i kuchenkę na gaz, do podgrzewania wody (odwodnienie liniowe polimerobeton) także go wykorzystujemy - rachunek jest znaczącą pozycją w domowych finansach. Naturalnie, czasami nie ma wyboru. Może się zdarzyć, że do naszego domu gaz dostarcza tylko jeden dystrybutor i jesteśmy na tę firmę niejako skazani. Jeśli nam nie pasuje, mamy możliwość by całkowicie odstąpić od korzystania z gazu i oprzeć gospodarstwo domowe na prądzie, ale to nadal jest o wiele bardziej kosztowne rozwiązanie.

By nie rezygnować z gazu, a jednocześnie nie przepłacać należy zwrócić uwagę na grupy taryfowe gazu. Dostawca gazu zalicza nas do danej grupy taryfowej na podstawie całorocznego wykorzystania gazu albo, gdy nie ma takich danych - na podstawie złożonej przez nas deklaracji. Gdy wiemy, że w naszym gospodarstwie domowym nastąpi istotna zmiana zużycia gazu - należy sprawdzić, czy nie łapiemy się do innej tabeli opłat - to może zmniejszyć nasze rachunki.
Twórca artykułu: G.S.
19/08/21, 07:30:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.