Dobieramy oświetlenie i filtr do akwarium

Panorama pływających rybek wśród intensywnej zieleni głęboko odpręża i skutecznie odwraca wzrok od telewizora. Akwarium jest również wyjątkową ozdobą pokoju. Warto wobec tego postanowić o jego zakupie.

akwarystyka.sklep
Akwarium dojrzałych ludzi ukoi i wyciszy po trudnym czasie, a maluchom sprawi dużą rozrywkę. Urządzenie akwarium od podstaw, chociaż bywa niesłychanie uroczym zajęciem, to przecież wymaga przestrzegania pewnych reguł.

Różne informacje

Urokliwe obszary Polski, jakie bez dwóch zdań opłaca się odwiedzić

domki
Twórca artykułu: Eric Lamoureux
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Urokliwe obszary polskie, które bez wątpienia dobrze będzie zobaczyć znajdują się praktycznie w każdym regionie kraju. Osoby, które wyjątkowo lubią podróże mają pojęcie o tym w największym stopniu. Z tego względu właściwie będzie w czasie urlopu znacznie bardziej zaznajomić się z mapą naszego kraju, bo nie będzie najmniejszego kłopotu z tym, aby wyszukać takie obszary, którymi da się rzeczywiście zachwycać.


Przygotowanie akwarium nie jest takie ciężkie. Dla początkujących idealne będzie słodkowodne i towarzyskie. Nie obowiązują w nim takie twarde zasady sadzenia roślin i rybek tak jak w akwariach środowiskowych. Pielęgnacja takiego akwarium będzie też mniej praco i czasochłonna. Hodowla rybek w warunkach domowych nie jest zadaniem kłopotliwym ale bardzo zajmującym.

Rybki karmi się co dwa dni, a gdy wybieramy się na urlop o opiekę nad nimi mamy możliwość poprosić bliskiego przyjaciela. Początkującym zaleca się akwaria o objętości minimum 60 l (im mniejsze, to trudniej podtrzymać w nim balans biologiczny). Najbardziej jako akwarium słodkowodne sprawdza się stu litrowe, gdyż jest możliwość w nim hodować większość rodzajów roślinek i rybek. Pojemnik musi mieć pokrywę lub być przykryty szkłem, to przeciwdziała m.in. wyparowaniu wody. Trzeba będzie także zamontowanie oświetlenie, filtra, grzałki z termostatem. Elementy można zakupić oddzielnie lub uzupełnić gotowy komplet – zbiornik z pokrywką (pod nią jest światło). Akwarium, zwłaszcza duże, powinno stać na celowo do tego wydzielonej komodzie lub regale. Tu będzie miejsce na nieodzowne dodatki.

akwarium z rybkami
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Punktem kluczowym dla życia biologicznego w akwarium jest oświetlenie (na tej stronie), które musi mieć właściwą moc i temperaturę. Oświetlenie to bardzo ważny element wyposażenia technicznego akwarium, wart przed kupnem uprzedniego zaplanowania i przemyślenia. Bardzo ważną sprawą jest gatunek filtra (polecane filtry do akwarium na: ). Od filtra zależy czy oryginalna aranżacja akwarium będzie w dobrej kondycji. Kupując jakiekolwiek zwierzątko, trzeba mu dać należyte warunki do życia.
18/07/02, 14:10:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.