Taśmy pakowe

Maszyna pakująca od pewnego już czasu są integralną częścią linii produkcyjnych w każdej praktycznie fabryce. Pakowanie ręczne nie jest tak błyskawiczne i skuteczne, zatem coraz częściej pakowaczy zastępują maszyny pakujące. Jest bardzo dużo rodzajów tych urządzeń, dopasowane są do pakowania w różny sposób - czy to w folie, czy w pudełko, czy też na przykład owijające palety.

Oznaczenia kartonów


Naprzód poszła także technologia materiałów do pakowania. Teraz stosuje się folie stretch - czyli rozciągliwe folie polietylenowe. Wykorzystuje się je zarówno do owijania pojedynczych, bardzo dużych przedmiotów, jak i całych palet produktów. Folie stretch są trwałe, zatem doskonale się sprawdzają. Maszyny pakujące są naturalnie dopasowane do korzystania z takich folii. Taśmy pakowe to inny materiał wykorzystywany przez maszyny pakujące. Sporą zaletą owijania przedmiotów w taśmy pakowe jest możliwość wydrukowania na nich nazwy firmy, logo itp.

Warto powiedzieć w tym temacie jeszcze o tym jaką rolę w pakowaniu odgrywają wiązarki. To charakterystyczne maszyny pakujące, sprawdzające się doskonale głównie w drukarniach. Jak sama nazwa daje do zrozumienia obwiązują gotowe produkty (najczęściej właśnie gazety czy książki) specjalną taśmą z tworzywa sztucznego.

Niezależnie od tego co powstaje w konkretnej fabryce maszyny pakujące obecne są w każdej z nich. Bo przecież każdy towar jakoś trzeba zapakować. Rozwój technologiczny i tam ma swoje odbicie. Pracownik z kłębkiem sznurka i arkuszem papieru zastępowany jest nowej generacji maszynami, które usprawniają proces i optymalizują koszty. (Wiele wartościowych informacji na ten temat - tu).
Twórca artykułu: G.S.
19/04/05, 07:53:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.