Gdzie wyrzucać niebezpieczne odpady?

Wytwarzamy ogromną ilość odpadów i na dodatek zapominamy o segregacji. Codziennie wyrzucamy niebezpieczne odpady, nie myśląc o tym zupełnie. Co musimy zmienić? Niebezpieczne śmieci to nie tylko azbest i to, co wydziela fabryka. To, co jest groźne dla środowiska jest tej grupie.

gazety
Twórca artykułu: [BarZan] Qtr [Boston]
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy z nas codziennie wyrzuca niebezpieczne śmieci. Termometry, żarówki, baterie i spraye owadobójcze są groźne. Oczywiście to też oleje do samochodu, a nawet opakowania po lakierach. Najczęściej trafiają do zwykłych śmietników, chociaż potrzebują niełatwych procedur zbiórki i recyklingu.

Różne informacje

Środki farmakologiczne - kilka faktów, których nie odszukacie w internecie i których nie przeczytacie na dołączonych informacjach dla chorych

Pigułki
Twórca artykułu: marc falardeau
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nowoczesny rynek farmaceutyczny zdają się napędzać sami pacjenci, a nawet całkiem zdrowi ludzie. Powszechna dostępność oraz wielorakość pigułek sprawiają, że właściwie każdy znajdzie coś na te najmniej kłopotliwe dolegliwości, czyli np. na niewielki ból gardła.


Gdzie wyrzucić termometr? Baterie nie stanowią problemu. Powinnością sklepów, sprzedające, jest postawienie odpowiednich śmietników. Ludzie zwykle o tym zapominają i z przyzwyczajenia wyrzucają stare akumulatorki do zwykłych śmieci . Tak samo jest z przeterminowanymi lekami. Śmieci z apteczki rzadko lądują w pobliskiej aptece, która zbiera takie . Dokładnie ww aptece powinniśmy złożyć stare strzykawki i rtęciowe termometry.

Elektro odpady Stary telewizor nie może znaleźć się pod śmietnikiem przy domu. Lodówka też nie pasuje do tego towarzystwa.

Wejdź naszą kolejną witrynę. Tam zamieściliśmy frapujące wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle miło, jeżeli newsy będą Ci się podobać.

Często organizowane są specjalne i uroczyste zbiórki tego typu elektroodpadów. Taki miejski odbiór odpadów jest przy okazji mocno nagłośniony, dlatego niełatwo go ominąć. Uczestnicy zamieniają zużyty sprzęt AGD na drobiazg, organizowane są też kompetycje – tylko po to, by pobudzić grupę ludzi do dbania o odpady. Dodatkowo miasta zapewniają miejsca, zbierające niebezpieczne śmieci, bez opłat.

Wystarczy więc się nieco postarać i wybrać taki punkt zbierający niebezpieczne odpady. Można też wyrobić nawyk segregacji odpadów. Wszystkie dzieci już w szkole uczą się, jak postępować z odpadami i co to jest recykling. Oferujemy odbiór odpadów. Najwyższy czas przypomnieć sobie kilka informacji z przyrody i zacząć od oddzielenia zużytych baterii od reszty domowych śmieci.
Na podstawie danych z:
19/01/29, 17:29:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.