Gdzie wyrzucać niebezpieczne odpady?

Wytwarzamy ogromną ilość odpadów i na dodatek zapominamy o segregacji. Codziennie wyrzucamy niebezpieczne odpady, nie myśląc o tym zupełnie. Co musimy zmienić? Niebezpieczne śmieci to nie tylko azbest i to, co wydziela fabryka. To, co jest groźne dla środowiska jest tej grupie.

gazety
Twórca artykułu: [BarZan] Qtr [Boston]
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy z nas codziennie wyrzuca niebezpieczne śmieci. Termometry, żarówki, baterie i spraye owadobójcze są groźne. Oczywiście to też oleje do samochodu, a nawet opakowania po lakierach. Najczęściej trafiają do zwykłych śmietników, chociaż potrzebują niełatwych procedur zbiórki i recyklingu.

Różne informacje

Czemu należałoby segregować śmieci oraz czym jest selektywna zbiórka odpadów?

Śmieci
Twórca artykułu: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o segregacji odpadów, na nieszczęście w dalszym ciągu wiele osób ani trochę tego nie szanuje i nie segreguje śmieci. Bezsprzecznie jest to bardzo złe dla otoczenia, bo śmieci, które nie są segregowane trafiają przeważnie na jedno wysypisko, przez co nierzadko multum z nich w ogóle się nie rozkłada.


Gdzie wyrzucić termometr? Baterie nie stanowią problemu. Powinnością sklepów, sprzedające, jest postawienie odpowiednich śmietników. Ludzie zwykle o tym zapominają i z przyzwyczajenia wyrzucają stare akumulatorki do zwykłych śmieci . Tak samo jest z przeterminowanymi lekami. Śmieci z apteczki rzadko lądują w pobliskiej aptece, która zbiera takie . Dokładnie ww aptece powinniśmy złożyć stare strzykawki i rtęciowe termometry.

Elektro odpady Stary telewizor nie może znaleźć się pod śmietnikiem przy domu. Lodówka też nie pasuje do tego towarzystwa.

Wejdź naszą kolejną witrynę. Tam zamieściliśmy frapujące wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle miło, jeżeli newsy będą Ci się podobać.

Często organizowane są specjalne i uroczyste zbiórki tego typu elektroodpadów. Taki miejski odbiór odpadów jest przy okazji mocno nagłośniony, dlatego niełatwo go ominąć. Uczestnicy zamieniają zużyty sprzęt AGD na drobiazg, organizowane są też kompetycje – tylko po to, by pobudzić grupę ludzi do dbania o odpady. Dodatkowo miasta zapewniają miejsca, zbierające niebezpieczne śmieci, bez opłat.

Wystarczy więc się nieco postarać i wybrać taki punkt zbierający niebezpieczne odpady. Można też wyrobić nawyk segregacji odpadów. Wszystkie dzieci już w szkole uczą się, jak postępować z odpadami i co to jest recykling. Oferujemy odbiór odpadów. Najwyższy czas przypomnieć sobie kilka informacji z przyrody i zacząć od oddzielenia zużytych baterii od reszty domowych śmieci.
Na podstawie danych z:
19/01/29, 17:29:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.