Czemu należałoby segregować śmieci oraz czym jest selektywna zbiórka odpadów?

Teraz coraz więcej mówi się o segregacji odpadów, niestety w dalszym ciągu multum osób kompletnie tego nie respektuje i nie segreguje śmieci. Bezsprzecznie jest to bardzo szkodliwe dla otoczenia, albowiem odpadki, które nie są segregowane trafiają w większości wypadków na jedno wysypisko, przez co częstokroć wiele z nich zupełnie się nie rozkłada.
Odpadek
Twórca artykułu: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeszcze inne emitują złe substancje szkodzące środowisku, zaś wszystko to powoduje pogorszenie ekosystemu. Tak więc niesegregowanie śmieci tak właściwie szkodzi nam samym. W związku z tym ciągle przypomina się o tym, iż segregacja śmieci jest sprawą niezmiernie ważką. Selektywna zbiórka odpadów, czyli segregowanie śmieci, niewątpliwie daje korzyści nam wszystkim. Termin selektywna zbiórka odpadów oznacza wyrzucanie śmieci do konkretnych pojemników, które mają swoje zastosowanie.

Przykładowo do jednego pojemnika wrzuca się tylko szkło, do innego makulaturę, jeszcze do innego baterie lub tworzywa chemiczne. Nie jest to wcale trudne i skomplikowane, a wiele pomaga. Dzięki selektywnej zbiórce odpadów wszystkie śmieci trafiają tam gdzie powinny, multum z nich można też
link
Twórca artykułu: onnola
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
przerobić oraz wykorzystać od nowa, co pokaźnie redukuje ilość wyrzucanych śmieci. Z kolei takie odpady, jak na przykład przeterminowane leki, baterie i akumulatory czy też chemikalia nie kreują zagrożenia dla ludzi, zwierząt i środowiska, gdyż także są składowane w dobrych miejscach.


Różne informacje

Gdzie wyrzucać niebezpieczne odpady?

gazety
Twórca artykułu: [BarZan] Qtr [Boston]
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Generujemy straszną ilość odpadów i na domiar złego zapominamy o segregacji. Każdego dnia pozbywamy się niebezpiecznych odpadów, nie myśląc o tym zupełnie. Co musimy wiedzieć? Toksyczne śmieci to nie tylko azbest i to, co produkują fabryki. Wszystko, co zagraża środowisku zasługuje na to miano.

Selektywna zbiórka odpadów to coś, co winno pojawić się w każdym domu. Nie wymaga to ogromnej ilości czasu, nie jest ciężkie i skomplikowane, a przynosi istotnie sporo korzyści. Pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu ochrony środowiska, poza tym rozwija także ludzką świadomość i uzmysławia, że dbanie o środowisko przez segregację śmieci jest naprawdę niezwykle ważne.

Poza tym selektywna zbiórka odpadów to też ulga dla naszego portfela, bo zezwala w dużym stopniu obniżyć koszta powiązane z ich składowaniem.
19/04/12, 01:52:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.