Jak należy udzielać pierwszej pomocy? Czemu jest to tak istotne? Co powinniśmy wiedzieć?

Pierwsza pomoc to wszelkie czynności niezbędne do wykonania, ażeby uratować życie osoby poszkodowanej. Oczywiście, iż nie każdego można odratować, jednak nasze działania na pewno zwiększają te szanse.

ręka
Twórca artykułu: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W sytuacji wystąpienia stanu zagrożenia życia osoba, która udziela takiej pomocy, a jest nią po prostu świadek zdarzenia, ma ograniczone możliwości działania. Dosyć często posiada ograniczone środki i niestety niedostateczną wiedzę. W sytuacji tak zwanego NZK, czyli nagłego zatrzymania krążenia, gdy serce osoby poszkodowanej przestało funkcjonować lub pracuje źle, ważna jest każda chwila. Gwałtowne zatrzymania krążenie jest równoznaczne z początkiem procesu umierania.

Od tej chwili, czas pędzi jeszcze bardziej szybko niż w pozostałych oznakach zagrożenia życia. Już po około 4 minutach przez niedotlenienie organizmu zaczyna obumierać mózg poszkodowanego. Mózg to najistotniejszy organ w ciele, te kilka minut niedotlenienia więc jest w stanie kosztować najwięcej. Z każdą kolejną minutą NZK, kiedy nie ma interwencji, szansa na uratowanie życia spada o około 8-10 procent. Tak więc, dość łatwo policzyć, iż po 10 minutach poszkodowany właściwie nie ma szans, aby przeżyć. W takim momencie właśnie niezbędne jest prędkie działanie świadka zdarzenia. Tak musi być, ponieważ szanse, iż w ciągu 3-4 minut na miejsce zdarzenia dotrze pogotowie ratunkowe są niezbyt duże, tak więc świadek wypadku powinien udzielić pierwszej pomocy, żeby utrzymywać funkcje życiowe do czasu przyjazdu służb ratowniczych. Świadkiem takie wypadku może być każdy człowiek. Należy więc sobie uświadomić, iż pierwszej pomocy może udzielić każdy .https://szkolenia.czarmed.pl/ak-->
plastry
Twórca artykułu: Medisave UK
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie musisz posiadać do tego wykształcenia medycznego, nie musisz być ratownikiem medycznym. Powinieneś jednakowoż przejść podstawowy kurs. Takie kursy pierwszej pomocy nauczą cię elementarnych podstaw koniecznych do określenia stanu osoby poszkodowanej. Rzeczywiście bowiem tego rodzaju działanie zawiera w sobie kilka prostych do zrobienia czynności. Taką wiedzę jesteś w stanie też czerpać z podręczników oraz książek na temat pierwszej pomocy. Praktykę najkorzystniej ćwiczyć na szkoleniach lub kursach pierwszej pomocy, ponieważ wtedy mamy zapewnienie, iż wszystko czego się nauczyliśmy robimy w zgodzie z zasadami.

Jeżeli takiego typu problematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (http://harmoniasmakow.pl/pl/p/Makaron-ryzowy-BEZGLUTENOWY-muszelki-TaoTao-200-g/130), który na pewno także przykuje Twój wzrok!

Zawsze tego rodzaju ćwiczenie podnosi pewność siebie, a to bardzo ważne w takich sytuacjach.


Różne informacje

Aktualne możliwości powiązane ze studiowaniem na polskich uniwersytetach.

Wykład na studiach
Twórca artykułu: Universität Salzburg (PR)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecne opcje powiązane ze studiowaniem na polskich uczelniach można odnaleźć bez kłopotu, bo właśnie trwa dodatkowy nabór. Rekrutacja odwołuje się jednocześnie do studiów pierwszego stopnia, ale i drugiego stopnia, podyplomowych oraz podyplomowych. Każdy rekrut zależnie od tego, o jakiego typu studia zabiega ma okazję zapoznać się z aktualnymi opcjami oraz z tym, jakiego rodzaju wymagania powinien spełniać, żeby zostać przyjętym na daną uczelnię.
19/10/21, 07:20:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.