Aktywne pożytkowanie czasu wolnego, zatem co robić, aby nie trwonić niedzielnego popołudnia przed TV

Gdy zbliża się wiosna, mamy coraz większą ochotę, by nie spędzać czasu w domu. Pogoda dopisuje, słońce świeci coraz mocniej, a temperatura staje się coraz przyjemniejsza. Zdejmujemy grube, zimowe kurtki i rozważamy, co zrobić, aby nie siedzieć kolejne niedzielne popołudnie przed TV. Najłatwiejszą metodą na wolny dzień jest spacer. Możemy chodzić gdzie chcesz – i po mieście, i poza miastem, lecz naturalnie idealne są naturalne scenerie.

gra w siatkówkę
Twórca artykułu: Todd Ryburn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dlatego warto podjechać autem do nieopodal położonego lasu oraz spoglądać, w jaki sposób natura powolutku budzi się do życia. Grzybów jeszcze nie znajdziemy, lecz fajnie spędzimy czas. Można spakować piłkę, rakietki do badmintona oraz jak najbardziej przepyszne kanapki bądź inne rarytasy, by zjeść poza domem wyśmienity podwieczorek. Cała rodzina będzie zachwycona, kiedy rozłożymy kosz na zielonej polanie oraz będziemy przysłuchiwać się śpiewom ptaków. Jeśli nie spacerowanie, to może wypady rowerowe? Większość z nas lubi pedałować, dlaczego zatem nie wybrać się na przejażdżkę? Nie wyjeżdżamy od razu 20 km za miasto, na początku starczy parę km, by odrobinę rozruszać się po zimie - Europejskie Wyzwanie Rowerowe to moje marzenie. Wielu ludzi przepada także za chodzeniem z kijkami. To tzw. Nordic Walking, jaki pozwala nie tylko nacieszyć się przyrodą, lecz także pozbyć się kilku niepotrzebnych kilogramów, jakie niestety często pojawiają się po zimnych miesiącach. Kijki odciążają stawy, więc mogą ich używać również osoby zmagające się z problemami z nimi. Co więcej popularnością cieszą się działki, tak zwane ogródki, które możemy znaleźć w tak naprawdę każdym mieście. Warto mieć taki własny skrawek ziemi, gdzie będzie można posadzić ulubione kwiaty, hodować pomidory, jak również ustawić grilla, by od czasu do czasu zjeść kolację pod gołym niebem. Najistotniejsze jest, by ile się da być poza czterema ścianami, bo nim się spostrzeżemy, znowu nadejdzie zima.


Różne informacje

Interesujące kursy dla uczniów realizowane na znakomitych warunkach

Progress
W obecnych czasach żaden uczeń nie może skarżyć się na brak atrakcyjnych propozycji odnośnie kursów przygotowawczych z wybranych przedmiotów. Często są to zajęcia prowadzone przez doświadczonych nauczycieli albo, którzy zdają sobie sprawę z tego, jakie zagadnienia są szczególnie istotne na danym etapie nauki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.