Czy jest zatrudnienie po studiach humanistycznych? Warto mieć świadomość o tym wcześniej

Gdy jesteśmy w klasie maturalnej, musimy podjąć bardzo istotną decyzję - jak pragniemy aby nasza nauka dalej wyglądała? Podejmujemy się studiów czy zakańczamy naukę w tym momencie? Jakie kierunki wybrać? Humanistyczne czy bardziej ścisłe? Co zrobić, aby po ukończeniu szkoły wyższej znaleźć zatrudnienie w zawodzie? Czy jest ścieżka dla humanistów? Owszem, jest, jeśli podejmą się kierunków językowych.

Filologia jest najlepszą drogą dla studentów nie rozumiejących matematycznych przedmiotów, a pragnący robić karierę w swoim fachu. Tak naprawdę nie jest ważne, którą filologie wybierzemy: niemiecką, romańską, japońską czy rosyjską - jeśli będziemy świadomi, jak szukać potencjalnych pracodawców, będziemy mieli możliwość kariery. Można zająć się translacją - tłumaczenia konferencyjne, notarialne, przepisywanie dokumentów - to wszystko będziemy w stanie zrobić, jeżeli opanujemy obcy język w wystarczającym stopniu. Więcej informacji: http://spectlumacz.pl/.
konferencja
Twórca artykułu: World Trade Organization
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiadomo, że co niektórzy miłośnicy kultury konkretnego regionu, studia tego typu uskuteczniają w celu poszerzenia swej wiedzy, poznania interesującej literatury, uzyskania szansy przeczytania ulubionych lektur w oryginale. Jednak jeśli liczymy na spore pensje, uczenie języka w przyszłości w liceum czy nawet na studiach, nie jest aż tak atrakcyjna. (http://spectlumacz.pl/tlumaczenia-audiowizualne.php) Oczywiście, naukowcy mają spore pensje, jednak ciężko dostać się na studia doktoranckie, podobnie nauczycieli w szkołach obowiązkowych też jest sporo, także ciężko będzie zdobyć wyśniony wakat. Z tego powodu, lepiej wybrać specjalizację translatorską, będziemy mieli szansę rozpocząć współprace z zagraniczną korporacją, sporządzać dla nich tłumaczenia konferencyjne i translacje dokumentów.
tlumaczenie
Twórca artykułu: _ Kripptic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Różne informacje

Czy zainteresuje nas przedszkole dwujęzyczne Wrocław?

przedszkole wrocław krakowska
Na podstawie danych z: astrojawil.pl
Już od niewielkiego chcemy dla naszych dzieci tego wszystkiego co najwspanialsze, przez to również dokładnie zastanawiamy się nad tym, co dla nich przygotowujemy. To sprawia, że niesamowicie istotny będzie wybór właściwego przedszkola dla dziecka, tak żebyśmy uzyskali pewność, że będą tutaj zaspokajane wszystkie jego potrzeby.


Co proponuje nam przedszkole Wrocław Krakowska?


Gdy jesteśmy na takim etapie, że trzeba dla dziecka wybrać właściwe przedszkole, to musimy popatrzeć na to, co oferuje nam przedszkole Wrocław Krakowska.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.