O domową apteczkę zaczynamy martwić się dopiero w momencie, kiedy rzeczywiście będziemy czuć się gorzej

Wtedy w naszej skrytce zaczyna pojawiać się coraz więcej różnych medykamentów. Teraz też pojawia się pytanie, czy rzeczywiście jest potrzebne aby kupować lekarstwa, nim jeszcze nic nam nie dolega?
Pigułki
Twórca artykułu: Will Thomas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na to pytanie niestety nie można odpowiedzieć dla wszystkich jednoznacznie. Dla niektórych ludzi ta odpowiedź będzie brzmiała tak, a dla innych raczej negatywna. Na pewno nie muszą o zapasy medykamentów martwić się osoby, jakie mają szybki dojazd niemalże do każdej apteki. Albo chociażby w ich aglomeracji funkcjonuje apteka, która jest otwarta całą dobę. Wtedy w przypadku nadejścia jakichkolwiek niemiłych przypadłości, o dowolnej godzinie można wybrać się po potrzebny lek. Znacznie gorzej mają te osoby, które muszą do sąsiedniej apteki przejechać minimum dwadzieścia kilometrów. Takie momenty sprzyjają temu, żeby jednym słowem zorganizować sobie niewielką saszetkę pierwszej pomocy. Jeśli już wybierzemy się po leki dla siebie, pewnie będziemy się zastanawiać w ogóle jakie okażą się najpotrzebniejsze. W pierwszej kolejności opłaca się wyróżnić wszystkie specyfiki, a także suplementy podwyższającą
Tabletki
Twórca artykułu: Health Gauge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
wytrwałość ciała. Do nich opłaca się także dopasować rozmaite witaminy, w szczególności witaminę C, jaka jest bardzo ważna w okresie nadejścia początkowych infekcji. Nie ignorujemy także tabletek na boleści, jakie pomogą nam wyeliminować rozmaite dolegliwości powodujące rwanie.


Różne informacje

Środki farmakologiczne - kilka faktów, których nie odszukacie w internecie i których nie przeczytacie na dołączonych informacjach dla chorych

Pigułki
Twórca artykułu: marc falardeau
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nowoczesny rynek farmaceutyczny zdają się napędzać sami pacjenci, a nawet całkiem zdrowi ludzie. Powszechna dostępność oraz wielorakość pigułek sprawiają, że właściwie każdy znajdzie coś na te najmniej kłopotliwe dolegliwości, czyli np. na niewielki ból gardła.

Tutaj należy być ostrożnym i precyzyjnie ocenić, czy mamy alergię na paracetamol, czy możemy go na pewno bez zagrożenia przyjmować. Jeżeli już jesteśmy w temacie przeziębień i zachorowań na różne grypy, to nie zapominajmy o pigułkach przeciwgorączkowych, a także zwalczających takie wirusy. Kolejne zwykle dopadające zachorowania, to rozmaite ekscesy brzucha. Chyba najczęściej spotykanym wirusem jest grypa jelitowa, która zwykle wywraca wszystko w naszym żołądku do góry nogami. W apteczce powinny znaleźć się oczywiście obowiązkowo wszystkie lekarstwa, jakie przyjmujemy na nasze stałe dolegliwości, na przykład uczulenia.
17/12/05, 13:22:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.