Jakiego typu farmaceutyki magazynujemy w domowej apteczce i w tej obowiązkowo znajdującej się w samochodzie

O konieczności posiadania domowej apteczki przekonani byli jeszcze nasi antenaci żyjący w czasach Polski sarmackiej. W każdym dworku mieściła się półka, gdzie pan i pani domu magazynowali różnorodne środki na najczęstsze choroby. Ten zwyczaj przetrwał do chwili obecnej, z tym że zawartość apteczki znacząco się przeobraziła.
tabletki
Twórca artykułu: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co prawda nadal odszukamy w niej tabletki ziołowe, ale regały zostały zdominowane przez syropy, czyli chemiczne specyfiki wyprodukowane w fabrykach. Okazuje się także, że termin apteczka nie odnosi się tylko do jednej z kuchennych szafek, lecz też do małych pudełek przewożonych w autach. A niektórzy mężczyźni nawet ryzykują stwierdzenie, że apteczką jest również damska torebka.

Różne informacje

Jakiego rodzaju najlepiej wybrać liceum? Jakiego typu powinna być nasza edukacyjna ścieżka? O czym wiedzieć?

Radio podtynkowe
Na podstawie danych z: meble.pl
Najbardziej odpowiednia edukacja jest podstawą, ażeby odnieść w życiu sukces. Dzięki niej zwiększamy swoje szanse na lepsze życie, generalnie na lepiej płatną i bardziej interesującą pracę, bardziej ciekawe perspektywy, wszystko co może prowadzić do większej satysfakcji z życia.


Podstawowym elementem każdej apteczki bywają wszelkiej wielkości lepce i bandaże. Bywają one niezwykle przydatne, gdy skaleczymy się w kończynę albo serdeczny palec. Dodatkowo przydałby się w takiej okoliczności także środek odkażający, czyli przykładowo woda utleniona. Na tym
pigułki
Twórca artykułu: Will Thomas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
jednakże nie kończy się arsenał, który używamy przeciwko tym najbardziej zwyczajnym dolegliwościom.Najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalnym medykamentem w prywatnej szafce pierwszej pomocy bywają tabletki przeciwbólowe. Najczęściej zawierają one w swoim składzie substancję zwany paracetamolem, który po przedawkowaniu może zagrozić naszemu samopoczuciu, a nawet życiu. Taka zasada odnosi się zresztą również do pozostałych medykamentów - to, że dany lek jak http://www.tanie-leczenie.pl/apteka-produkty/poldanen-30-tabletek-303.html sprzedawany jest bez recepty nie zwalnia nas z konieczności stosowania się do zaleceń umieszczonych na ulotce informacyjnej. Gdy otwieramy apteczkę i sięgamy po antidotum na bóle żołądka, to nie możemy w żadnym razie zapominać o przestrogach farmaceutów.


Gdy kupujemy popularne i bardzo często reklamowane suplementy diety i preparaty witaminowe zupełnie nie myślimy o terminie ważności. Tymczasem lekarstwa, które leżą miesiącami na domowych regałach nie dosyć, że tracą swoje cenne wartości, to nawet są w stanie pogorszyć stan naszego zdrowia. Identycznie sprawa się przedstawia w przypadku równie często nabywanych pastylek na kaszel i katar. Z kolei osoby przewlekłe chore muszą mieć na podorędziu lekarstwa, które ratują im życie. Każda osoba po przeszczepie serca musi zażywać specjalistyczne środki zapobiegające odrzutom, a każdy cukrzyk właściwie nie rozstaje się z insuliną. A część z tych medykamentów należy trzymać w chłodziarce, aby pozostały produktami w pełni wartościowymi.
17/12/05, 13:22:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.