Rola ośrodka zajmującego się dokształcaniem pracowników oświaty w Polsce

Twórca artykułu: STABILO
Stanowisko pedagoga to stanowisko niezwykle istotne i potrzebne. Pociąga za sobą wielką odpowiedzialność, gdyż to szczególnie od pedagogów zależy poziom edukacji młodych pokoleń, a więc przyszłość społeczeństw. Osoby te powinny więc mieć odpowiednie warunki do pełnienia funkcji, a także dysponować niezbędne wiadomości i umiejętnościami.

Oczekuje się więc, by nauczyciele nie tylko wykonywali swój zawód poprzez nauczanie innych, jak również sami się kształcili, nieustannie podnosili swoje umiejętności. W tym celu organizowane są specjalne kursy dla nauczycieli, prowadzone przez wyspecjalizowane instytucje w różnych miastach, choć oblegane są kursy dla nauczycieli w Krakowie czy Warszawie. Kursy takie mogą odbywać się metodą tradycyjną, lub też drogą internetową. niezaprzeczalnym atutem tych ostatnich jest możliwość dokształcania się bez wychodzenia z domu, co obecnie bywa bardzo pożądanym czynnikiem. Zakres tematyczny takich kursów jest bardzo szeroki, obejmuje praktycznie wszystkie umiejętności niezbędne do pracy w szkole. Kształcenie pedagogów można podzielić na trzy podstawowe etapy: pierwszy, polegający na przygotowaniu danej osoby do podjęcia nauczania w szkole; drugi, czyli wspieranie młodego nauczyciela w początkach pracy oraz trzeci – stałe kształcenie i podnoszenie kwalifikacji w czasie zatrudnienia.

Różne informacje

Co ma szansę nam przetłumaczyć tłumacz przysięgły Warszawa może nam udowodnić

tłumacz przysięgły warszawa
Twórca artykułu: Shermond Schoberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu jest tak, że powinniśmy przetłumaczyć jakieś pisma. Im będą one istotniejsze, im istotniejsze będzie to, abyśmy poznali nie tylko ich słowa lecz też sens, tym istotniejsze będzie to, byśmy przekazali je prawdziwym specjalistom.


Organy zajmujące się dokształcaniem nauczycieli

Dzieci w szkole
Twórca artykułu: 0Odyssey0
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Podstawową instytucją stworzoną do tego celu jest ośrodek doskonalenia nauczycieli wchodzący w skład. W Polsce funkcjonują 43 placówki tego typu, można je znaleźć w każdym większym mieście, a podlegają one Ministerstwu Edukacji Narodowej. Do ich zadań należy organizowanie kursów, szkoleń dla rad pedagogicznych, warsztatów, konkursów skierowanych do pracowników oświaty i innych. Większość z tych ośrodków dysponuje własną biblioteką (w tym często biblioteką cyfrową), zajmuje się także wydawaniem książek wydawnictw ciągłych, opracowywaniem programów nauczania dla określonego przedmiotu szkolnego itd. Kolejną z form urządzanych przez ośrodki doskonalenia nauczycieli są targi edukacyjne, kierowane do wszystkich osób związanych w jakiś sposób z edukacją, a więc dla pedagogów, uczniów, rodziców uczniów oraz przedstawicieli placówek edukacyjnych poszczególnych etapów nauczania.
18/07/12, 10:36:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.