Profesjonalne studio muzyczne we własnym domu

Domowe studio muzyczzne to marzenie wielu osób. W dzisiejszych czasach nie jest to już tak niedostępne jak kiedyś. W poniższym tekście przedłożymy Ci najprostszy metodę na stworzenie kompletnego systemu produkcyjno – nagraniowego który bezbłędnie sprawdzi się zarówno podczas rejestracji dźwięku jak i późniejszej obróbki czy też produkcji muzykiPodstawą do pracy w dobrym studiu muzycznym będzie laptop urządzony w odpowiednie oprogramowanie, to do niego będziemy podłączać kolejny akcesoria, także aż do niego będzie trafiał dźwięk nad którym nadal będziemy wykonywać pracę. Obecnie większość nowoczesnych laptopów ze średniej półki wyposażonych w spore dyski, mocne, wielordzeniowe procesory oraz odpowiednią ilość pamięci są w stanie z powodzeniem pomóc nam w charakterze stacje robocze.


Kiedy podejmiemy decyzję z jakiego oprogramowania będziemy korzystać
własne studio nagraniowe
Twórca artykułu: fr4dd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
, przyjdzie pora aby wyposażyć się w odpowiedni oprzyrządowanie. Zaczniemy od interfejsu dźwięku - inaczej mówiąc karty dźwiękowej sporządzonej do rejestracji audio i pracy nad nim. Jeśli mamy natychmiast połączenie to należy wyposażyć się w urządzenia za pomocą których będziemy do niego wprowadzać audio.


Podstawowymi narzędziami będą tutaj [T]mikrofon[/T] akustyczny oraz klawisze. Klawiaturę tak samo jak mikrofon wybieramy według naszych potrzeb. Gdy jesteście przyzwyczajeni do gry na keyboardzie powinno się rozejrzeć się za klawiaturą, która jest wyposażona w 88 klawiszy ważonych oraz mechanizm młoteczkowy aktywny tak aby odpowiednio modelować grę na pianinie. Skoro możemy już tworzyć i rejestrować to warto teraz rozważyć nad drugim etapem produkcji czyli postprodukcją.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.