Pomysły dla naszych pociech po szkole

Wszyscy ludzie, którzy posiadają dzieci nie chcieliby żeby ich pociechy spędzały cały wolny czas przez tabletami. A zdarza się tak, że w dzisiejszych czasach dzieci bardzo często poświęcają swoją uwagę na gry komputerowe, lub bezsensowne przeglądanie stron internetowych. Dlatego dobrze zapisać dzieci na jakieś zajęcia. Jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci to dobrze sprawdzić, co w ofercie ma szkoła, do której uczęszcza nasza pociecha.
Czasem zdarza się tak, że dzieci czekają na nas po lekcjach w świetlicy, może wtedy dobrze by szły na lekcje pianina, moglibyśmy przyjeżdżać po nasze maluchy później. Możemy również zabierać dzieci od razu po szkole i potem dowozić je na zajęcia w innych miejscach (sprawdź). W większych i mniejszych miastach są domy kultury, które mają w ofercie zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Możemy zapisać dzieci na zajęcia z tańca, można wybrać lekcje śpiewu, albo kółko sportowe. Musimy jednak pamiętać, że zapisując dziecko na zajęcia dodatkowe warto wziąć pod uwagę jego zapatrywania. Możliwe, że siedmioletnie dziecko nie zawsze będzie wiedziało, co chce robić, ale nie zmuszajmy naszego dziecka do piłki nożnej, jeżeli woli ono zajęcia muzyczne.

na zajęciach tanecznych
Twórca artykułu: Felix Padrosa Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sporo razy był problem ze zorganizowaniem dziecku czasu. Niby, kiedy nasze pociechy są starsze to powinny same sobie coś wymyślić, jednak wtedy najczęściej nasze pociechy wybierają komputer lub telewizor: więcej o półkoloniach we Wrocławiu. Dlatego powinniśmy sami zadbać o jakieś zajęcia dodatkowe dla naszego dziecka. Możemy zapisać nasze dziecko np. na zajęcia taneczne dla dzieci. To bardzo dobra opcja. Nie tylko nasza pociecha pozna inne dzieci, to dodatkowo poprawi swoją koordynację ruchową. Rzeczywiście dobrze o tym pomyśleć, zwłaszcza, że to zajęcia, które dają możliwość na to, że nasze dziecko w mieszkaniu również będzie ćwiczyło. Zamiast siadać przed komputer będzie wolało powtarzać sobie to czego nauczyło się na zajęciach. Oczywiście z czasem dziecko może zmienić sambę zechcieć uczęszczać na taniec współczesnylub na jakieś inne zajęcia taneczne. Dobrze pozwolić dziecku dać pokochać taniec, bo wtedy na pewno będzie to jego pasja do końca życia.


Różne informacje

Zajęcia pozalekcyjne, jak wybrać najlepiej dla dziecka

Słowniki języków obcych
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Życie dziecka cechuje niebywała dynamika. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale tak samo błyskawicznie przyswaja poznane wiadomości. Rodzice na ogół starają się wykorzystać tę zdolność i od najmłodszych lat inwestują w jego edukację. “On jest taki zdolny!” – wołają rodzice, szaleńczo podskakując na krześle patrząc na swoje dzieci, które na palcach jednej ręki są w stanie policzyć do siedmiu w języku angielskim.
17/12/05, 15:34:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.