Jak uczyć się języka obcego?

Mózg ludzki jest zdolny do nauki języka obcego praktycznie w każdym wieku. Dzieci uczą się odmiennie niż dorośli jednakże od faktycznego sukcesu nauki zależy mnóstwo różnorodnych czynników.
zobacz to
Twórca artykułu: Jim Lukach
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W jaki sposób skutecznie nauczyć się języka ?


Sądzę, iż zyski wypływające z nauki obcych języków są tak oczywiste, iż nie będzie potrzeby ich wyszczególniać. Należy z kolei zastanowić się, jak sprawić, ażeby nauka obcego języka była przyjemna i skuteczna. W nauce języka obcego warto aktywizować ośrodki mózgu odpowiedzialne za przeróżne czynności, aby nauka języka była bardziej efektywna. Należy "bombardować" się językiem , zmuszając organizm do wykorzystywania wszelkich swoich zmysłów, np.: słuchać muzyki w obcym języku spoglądając na tekst piosenki, oglądać filmy w wersji oryginalnej, czytać artykuły , opowiadania a także wiersze w konkretnym języku. Mnóstwo satysfakcji a także motywacji daje świadomość, że choć fragment oryginalnego tekstu byliśmy w stanie zrozumieć.


Nie jestem popleczniczką bezmyślnego powtarzania słów - jest to nużące jak też niewiele efektywne - najlepiej ćwiczyć słowa w kontekście, a więc czytać oraz robić mnóstwo ćwiczeń powiązanych ze słownictwem.
Najważniejsza wiadomość dla procesu uczenia się jest taka, że w cały przebieg przyswajania języka obcego oraz utrwalanie są zaangażowane rozmaite części mózgu, zaś im będzie więcej kanałów, którymi informacje do niego dochodzą, tym trwalsze będą ich ślady neuronowe w korze mózgowej, co po prostu znaczy długofalowe zapamiętanie fragmentów danego obcego języka. Obcego języka można uczyć się samemu lub w grupie. Wpisując w przeglądarkę szkoła języka Włoskiego Warszawa z pewnością odnajdziemy szkołę w sam raz dla siebie.
17/12/04, 10:05:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.