Kto nie cierpi nauk ścisłych i rozwiązywania zadań, ten wybierze dla siebie edukację na typowo humanistycznym kierunku

Polacy to naród humanistów - taka jest przynajmniej powszechna opinia. Jej zasadność być może po części uprawomocnia fakt, że wielu maturzystów nie radzi sobie zbyt dobrze z matematycznymi zadaniami, a nie zapominajmy, że matura z matematyki już od paru ładnych lat jest obligatoryjna. Kto jednakże nie czuje się dobry w rozwiązywaniu nierówności, z pewnością nie wybierze kierunku studiów, na którym trzeba będzie często używać kalkulatora, czyli inżynieria maszyn odpada już na przedbiegach.

polecamy
Twórca artykułu: Universität Salzburg (PR)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Humaniści z krwi i kości, bardziej niż na liczby, kierują swoją uwagę na litery albo na słowa i to nawet w powszednim życiu. To właśnie oni szukają dla siebie specjalności związanych z redagowaniem wszelkiego rodzaju tekstów. Tegoroczny absolwent liceum, który nie wiąże swojej przyszłości zawodowej z naukami ścisłymi, będzie wpisywał w wyszukiwarkę np. frazę dziennikarstwo studia, dodając ewentualnie nazwę miasta, w którym pragnie podjąć naukę. Warto poza tym dodać, że praca dziennikarza jest wprost idealna dla tych, którzy uwielbiają i potrafią rozmawiać z ludźmi na każdy podany temat - http://www.wste.edu.pl/studia/wydzia-nauk-spoecznych.

Część młodych ludzi bardzo interesuje się polityką i właśnie z nią wiąże swoją życiową karierę. Dobrym startem w przyszłość mogą okazać się studia z zakresu politologii bądź administracji publicznej. Frazą studia politologia będą także głęboko interesować się wszyscy ci, którzy pragną podjąć kooperację z senatorami, np. w charakterze ich asystentów. Znajomość reguł działania publicznej machiny politycznej przyda się też rzecznikom prasowym, którzy w wielu problemowych sytuacjach są zmuszeni wykazać się iście dyplomatycznym talentem w wywiadach z dziennikarzami, czyli skądinąd, kolegami po fachu. Frazą dziennikarstwo studia albo studia politologia będą zainteresowane także osoby po czterdziestce, które chcą uzupełnić swoje kwalifikacje.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.