Wpływ obywateli na zbiorowość

Każde społeczeństwo kieruje się swoimi prawami. W każdym panują miarodajne reguły i zasady, do których każdy mieszkaniec musi się ustosunkowywać. Niestety mnóstwo mieszkańców bierze mały udział w życiu publicznym. Nie angażują się w jego sprawy, nie starają się udoskonalić jakości życia, dlatego nadzwyczajnie ważką kwestią jest pobudzanie aktywności obywatelskiej.

więcej tutaj
Twórca artykułu: Locus Research
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Prostym sposobem na to, są zajęcia dla młodzieży w szkole. Są to zajęcia prowadzone w ramach WOS, innymi słowy Wiedzy o Społeczeństwie. Na takich zajęciach młodzi obywatele, poznają swoje prawa oraz obowiązki. Dowiadują się czym zawiaduje się zbiorowość, jaki wpływ ma na nie zachowanie mieszkańców. Niezmiernie istotne jest by młodzi obywatele po uzyskaniu pełnoletności, rozpoczęli brać dynamiczny udział w życiu społeczeństwa. Od tego zależą ich obustronne stosunki a także poziom życia, jaki będą mieli. Nieprzerwane budzenie działalności mieszkańców, ma wpływ na to, jak ta społeczność będzie się kształtować. Czym bardziej działające dane społeczeństwo, tym bardziej czynne, a za tym idą spore korzyści.

W każdej szkole powinny być prowadzone zajęcia, takie jak pobudzanie aktywności obywatelskiej (przejdź do serwisu www), dobrze jeśli takie lekcje będą też otwarte dla szerszej publiczności, dla ludzi bardziej dojrzałych a jakkolwiek mało uświadomionych na temat swojego społeczeństwa. Ludzie często wierzą w mit, że na nic nie mają wpływu i nie ma sensu się angażować w życie społeczne i polityczne, ponieważ i tak w ten sposób się nic nie zmieni.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.