Które miejsca należy zobaczyć wybierając się na Kresy?

przez | 6 czerwca 2022
Dla osób, które poszukują miejsca, w którym mogliby spędzić kilka dni w trochę mniej standardowy sposób, biura podróży posiadają ciekawą ofertę w postaci wyjazdu na dawne polskie obszary. Były one odseparowane od naszego kraju po II wojnie światowej i obecnie są na obszarze Litwy, Białorusi oraz Ukrainy.

Dawne Kresy Wschodnie, ponieważ o nich tutaj mowa, to niezwykle duże terytorium, na miejscu którego są m.in. takie miasta jak Lwów, Wilno czy też Kamieniec Podolski. Jest w tamtym miejscu wiele rejonów godnych odwiedzenia, czego dobrym przykładem mogłyby być miejsca urodzin albo pogrzebu wielkich Polaków. W czasie tego typu wycieczki można również obejrzeć dawne twierdze lub zabytki sakralne. Przykładowo we Lwowie warto jest obejrzeć Plac Mickiewicza, Muzeum Juliusza Słowackiego bądź miejsce, gdzie była znana kafejka, w której polscy matematycy dokonywali wielkich odkryć. Warto też wybrać się na Cmentarz Łyczakowski, na którym została pochowana m.in. M. Konopnicka.
kresy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Program takiej wycieczki mógłby zawierać także podróże do innych miast, z których godny odwiedzenia jest na pewno Zgierz, zatem słynna obronna rezydencja, która została wymieniona przez H. Sienkiewicza w słynnej trylogii. Oczywiście biuro – polecana hurtownia matriałów do biura – podróży zapewniłoby także hotel. Koszt tego typu wycieczki może również posiadać zaprowiantowanie. Jest to niezbędne, gdyż odległość ze Lwowa do Wilna wynosi ponad 750 kilometrów. Warto pokonać taką odległość, ponieważ w Wilnie jest m.in. znana Ostra Brama, którą wymienił na kartach swojej epopei sam Adam Mickiewicz.

W programie takiej wycieczki mogą być nie tylko popularne miejsca, ale także atrakcyjne miejsca usytuowane z dala od typowych tras. Jest to idealna oferta dla osób, które pragną poczuć wyjątkowy klimat dawnej Polski.