Które miejsca należy zobaczyć wybierając się na Kresy?

przez | 28 kwietnia 2022
Dla osób, które poszukują miejsca, w którym mogliby spędzić kilka dni w trochę mniej standardowy sposób, biura podróży posiadają ciekawą ofertę w postaci wyjazdu na dawne polskie obszary. Były one odseparowane od naszego kraju po II wojnie światowej i obecnie są na obszarze Litwy, Białorusi oraz Ukrainy.

Dawne Kresy Wschodnie, ponieważ o nich tutaj mowa, to niezwykle duże terytorium, na miejscu którego są m.in. takie miasta jak Lwów, Wilno czy też Kamieniec Podolski. Jest w tamtym miejscu wiele rejonów godnych odwiedzenia, czego dobrym przykładem mogłyby być miejsca urodzin albo pogrzebu wielkich Polaków. W czasie tego typu wycieczki można również obejrzeć dawne twierdze lub zabytki sakralne. Przykładowo we Lwowie warto jest obejrzeć Plac Mickiewicza, Muzeum Juliusza Słowackiego bądź miejsce, gdzie była znana kafejka, w której polscy matematycy dokonywali wielkich odkryć. Warto też wybrać się na Cmentarz Łyczakowski, na którym została pochowana m.in. M. Konopnicka.

kresy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Program takiej wycieczki mógłby zawierać także podróże do innych miast, z których godny odwiedzenia jest na pewno Zgierz, zatem słynna obronna rezydencja, która została wymieniona przez H. Sienkiewicza w słynnej trylogii. Oczywiście biuro podróży zapewniłoby także hotel. Koszt tego typu wycieczki może również posiadać zaprowiantowanie. Jest to niezbędne, gdyż odległość ze Lwowa do Wilna wynosi ponad 750 kilometrów. Warto pokonać taką odległość, ponieważ w Wilnie jest m.in. znana Ostra Brama, którą wymienił na kartach swojej epopei sam Adam Mickiewicz.

W programie takiej wycieczki mogą być nie tylko popularne miejsca, ale także atrakcyjne miejsca usytuowane z dala od typowych tras. Jest to idealna oferta dla osób, które pragną poczuć wyjątkowy klimat dawnej Polski.