Czy wybierając się do Zakopanego bardziej opłaca się zakupić narty czy je wypożyczyć?

przez | 11 stycznia 2022
Okres zimy przychodzi wielkimi krokami. Lada dzień spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną aktywnością na stokach narciarskich. Wielu obywateli wybierze się do Zakopanego, ponieważ znajdzie tam zawodowe wyciągi i stoki narciarskie. W góry uda się także wielu narciarzy, którzy rozpoczynają przygodę z białym sportem. Przed nimi pojawi się problem dokonania niełatwego wyboru: czy korzystniej jest kupić nowe narty czy korzystniej jest je wydzierżawićOba rozwiązania cechuje to, że posiadają wady jak i zalety. Rozważmy je więc, a wówczas będzie możliwe dokonanie najlepszego wyboru.

Narty

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na powyższe zapytanie nie jest łatwa, bo zależy w kolosalnej mierze od indywidualnej sytuacji danego użytkownika. Wiele czynników należy wziąć pod uwagę, w czasie jak zamierza się wyselekcjonować najlepsze rozwiązanie. Pierwszym wyznacznikiem jest kwestia tego, na jak długi okres zamierza się udać w Tatry. Jeżeli ktoś myśli o krótkim wybraniu się, na krótki okres do trzech dni, to wtedy zdecydowanie efektywniej jest pożyczyć narty (narty w Zakopanem – ). Dzięki temu zaoszczędzi się gotówkę. Rachunek jest tu bardzo prosty. Otóż za pożyczenie nart zapłaci się do kilkudziesięciu złotych. Natomiast zakup nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od 400 do 500 złotych. W przypadku najmłodszych narciarzy jest to wydatek rzędu 200 lub 300 złotych. Tak więc zakup używanych nart jest celowy, kiedy zamierza się być w górach tydzień czy dłużej.

Inną propozycją rozwiązania tego problemu jest po prostu wypróbowanie, czy jazda na nartach sprawia nam zadowolenie.

Masz ochotę zbadać taką sprawę nieco dokładniej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj więcej na portalu (https://horyzont.net.pl/ile-opiekunow-na-wycieczce-szkolnej/), który także opisuje taką problematykę!

Jeżeli sprawia, to następnym czynnikiem kupna bądź wynajmu nart jest to, jakim budżetem dysponujemy. Jeśli mamy sporo gotówki i mamy zamiar jeździć często w góry i na długi okres, to jest sensowne zakup nowych nart (ferie na nartach: rusin-ski). Wtedy kupując nowe narty ma się zupełną pewność, że nie są one uszkodzone. Kupno eksploatowanych to zawsze ryzyko, ponieważ spód narty (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się lojalnego handlowca, który szczerze ujawni autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać najlepszego wyboru nart, tak żeby służyły przez lata. Dla jednego urlopowicza lepsze będzie kupno, dla innego wypożyczenie. Ofertę wypożyczalni można znaleźć w Google pisząc frazę „narty zakopane”.