Z jakiego powodu nabywamy wiekowe auta?

Od dawna wóz był oznaką statusu społecznego. Najpierw mogli sobie na samochód pozwolić krezusi, później nie było lepiej. Wozy miały być wyłącznie służbowe (druga połowa XX w.). Później auta wolno było otrzymać w wyniku skomplikowanego układu losowań oraz zaliczek.
Samochody
Twórca artykułu: Nacho
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Toteż prawdziwy rynek samochodowy zaistniał u nas dopiero w pod koniec lat 80. Wraz z przekształceniem systemu ekonomicznego można było swobodnie nabywać samochody. Z powodu różnic gospodarczych pomiędzy Rzeczpospolitą a Europą Zachodnią do naszego kraju importowano masowo używane samochody. Rzeczywistość mimo 25 Lat zasadniczo się nie zmieniła. Po naszych szosach zwykle jeżdżą pojazdy 10 letnie oraz starsze. Przeciętny wiek auta ściąganego z Niemiec to szesnaście lat, dużo więcej niż średnia w innych krajach WE. Naturalnie sam import pojazdu to dopiero start. Używane samochody wymagają kompletnej sieci serwisującej. Importerzy zapewniają pracę mechanikom reperującym importowane pojazdy, dzięki nim mają również zajęcie stacje kontroli samochodów, producenci części zamiennych, oraz ich sprzedawcy. To korzystne strony wtórnego obrotu autami.

samochód
Twórca artykułu: M 93
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jest jednakże mroczna strona owego interesu. W szeregu przypadków importowane auta nie spełniają standardów ekologicznych, co przysparza się do zniszczenia środowiska naturalnego. Są różnice pomiędzy obrońcami natury a branżą wyprzedającą używane samochody, mimo to ewidentne jest że to ambaras - szczególnie że RP zobowiązała się do szanowania reguł ekologicznych.


Różne informacje

Jak odmienić swój samochód? Czytaj na ten temat nieco więcej

mercedes
Twórca artykułu: Alang7™
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dla większości kierowców auto stanowi konieczny środek transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wypadu na wycieczkę. Jednak nie wszyscy myślą o autach jedynie w praktyczny sposób. Dla fanów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych pasji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.