Co to jest pronacja i w jaki sposób wybrać dobre buty do joggingu?

przez | 5 lutego 2022
Jednym z podstawowych pytań, które stawia sobie początkujący biegacz jest takie pytanie: w których butach biegać. Bardzo dużo zależy od terenu po którym będziemy biegać oraz od tego, jaki tryb życia prowadziliśmy do momentu, gdy zdecydowaliśmy się podjąć taki odważny krok, jakim jest bieganie.

buty

Autor: TEATR DRUGA STREFA
Źródło: TEATR DRUGA STREFA

To jakie buty kupimy na samym początku historii z bieganiem, będzie bardzo wpływało na nasze samopoczucie w czasie każdego treningu. Odpowiednio dobrane buty powinny nam zapewnić luksus treningu i mniejsze ryzyko kontuzji, które bardzo często pojawiają się u amatorów. Dobrze wybrane buty również zagwarantują nam pomniejszenie bólu, który będzie wynikał z własnych niedoskonałości i zaniedbań sprawności naszego ciała. W czasie wybierania obuwia do biegania możemy spotkać się z tego typu określeniami jak pronacja oraz supinacja. Pronacja jest to sposób, w który nasza stopa wykonuje obrót do zewnątrz podczas chodzenia albo biegania. Każdy człowiek ma mniejszą lub bardziej znaczącą pronację, a wszystko to jest dyktowane przez naturę.
Buty, które są przeznaczone do biegania po ulicy, są to buty, które są przeznaczone właśnie do biegania po jezdni, chodniku i różnych twardych nawierzchniach. Nie musiałby to być tylko asfalt, ponieważ tego typu buty będą się świetnie sprawdzały także przy bieganiu po utwardzonych leśnych duktach. Takie buty cechują się dużą elastycznością oraz małą wagą.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej kurs cukierniczy warszawa na ten temat – informacje okażą się na pewno niezwykle fascynujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Buty trailowe, są to buty przeznaczone do joggingu po terenie naturalnym ze znaczną ilością kamieni, piachu i wielokrotnie błota. Charakteryzują się one twardą powierzchnią z dosyć agresywnym bieżnikiem. Ich główne zadanie, to zapewnienie biegaczowi równowagi oraz zabezpieczenia podbicia.

Dzisiaj bardzo dużo możemy wywnioskować na podstawie własnych obserwacji, ale nie ma niczego lepszego niż doświadczony sprzedawca, który posiada bardzo znaczną wiedzę na tematy obuwia do biegania.