Co naprawdę warto odwiedzić przebywając w Sopocie?

przez | 14 maja 2022
To piękne portowe polskie miasto jest bez wątpienia jednym z najśliczniejszych polskich kurortów. Z przyjemnością zwiedzają go nie tylko Polacy, ale również obywatele różnych krajów.

Islandia
To miejsce jest znane nie tylko z organizowanego tutaj bez przerwy od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale także ze znanego sopockiego mola.

Poza urokami lokalnych plaż, odnajdziemy tu całe mnóstwo przepięknych miejsc, które naprawdę warto jest zwiedzić, przynajmniej raz w życiu. Niżej mieści się krótkie zestawienie najciekawszych, mniej albo bardziej znanych miejsc w Sopocie. Obowiązkowym punktem wycieczkowym w mieście jest wizyta w Operze Leśnej istniejącej w tym mieście od 1909 r. Cały obiekt zajmuje obszar około 4 hektarów, co robi na gościach rzeczywiście wielkie wrażenie, urzekając nie tylko swą wielkością, ale również niezwykłą akustyką. Następnym miejscem godnym odwiedzenia jest sopockie molo. To molo to najbardziej rozległy tego typu bulwar wzdłuż całego Bałtyku. Od niedawna nosi imię Jana Pawła II. Część Spacerowa rozpościera się na długości 511,5 metra, z czego zdecydowana część, gdyż aż 458 m wlicza się w głąb Zatoki Gdańskiej.
Pytając przypadkowych ludzi o to, z czym w najwyższym stopniu kojarzy im się miasto Sopot, w znacznej większości przypadków pada tylko jedna odpowiedź: molo. Kolejnym punktem, które turyści bardzo często zwiedzają, to znany Krzywy Dom.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany artykuł, to odsyłacz do strony (https://myj-car.pl/detailing/) zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Turyści bardzo często wstępują do tego domu przy ul. Bohaterów Monte Cassino nie tylko z tego powodu, że obecnie część obiektu przedstawia centrum handlowe. Inspiracją do stworzenia tej budowli były rysunki pióra Pera Dahlberga i Jana Marcina Szancera. Co ciekawe, w domu swoje siedziby mają również miejscowe oddziały radiowe.

Będąc w jakimkolwiek mieście nadmorskim podczas swoich wycieczek, nie możemy pominąć również okolicznych starych, jednak okazale zachowanych morskich latarni. Dla przykładu latarnia morska w Sopocie do dzisiaj stanowi znak nawigacyjny na Bałtyku.