Jak niezwykle istotny jest cel w życiu. Czasem to tylko dla niego jeszcze mocniej działamy

przez | 10 listopada 2022
Jak to dobrze mieć w życiu cel, żyć dla kogoś, cieszyć się przeróżnymi rzeczami i dążyć do rozkwitu swojego charakteru Też tak czujesz czy jest Ci to obce? Jeśli czujesz to cenisz z pewnością ten wspaniały stan. Jeśli nie doświadczasz tego to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaczął żyć w ten sposób. Co jest potrzebne? Tak naprawdę mało i dużo zarazem, bo jak pomierzyć i zważyć wiarę w siebie? To niemożliwe do zrealizowania. Warto jednak trudzić się, by to odnaleźć u siebie.

własnoręcznie robione kolczyki

Autor: Strangell
Źródło: http://www.flickr.com
No tak, ktoś zada pytanie, ale jak to zrobić? Nie ma jednoznacznych testów, a jeśli są nawet, to na pewno są niemiarodajne. Pojęcie „wiary we własne ja” jest bardzo abstrakcyjne, a jak to z wiarą jest – nie powinniśmy odbierać jej logicznie, lecz duchowo. W tym przypadku trzeba powiedzieć o intuicji. Jak to jest, ze niektórzy wyczuwają jej siłę i mogą korzystać z niej, a drudzy mają z tym problem? To właśnie najbardziej zajmująca kwestia tego wywodu. Myślę, że za tymi pojęciami, za tą problematyką kryją się pewne reguły, które rządzą każdym życiem.

Przede wszystkim, to jak potrafimy zagospodarować swoje życie. Są przecież osoby, którzy mają jakieś zajmujące hobby, które trzyma ich przy życiu, co więcej sprawia, że żyjemy ciekawiej, w jeszcze bogatszy sposób. Taka osoba ma priorytet, do którego dąży, pewne zaznaczone punkty, niczym miejscowości na mapie, które warto odwiedzić. Z hobby jest bowiem tak, że stawia przed nami różne zadania, które można osiągać po kolei, możemy to robić we własnym czasie, odpowiednim dla nas. Nie jesteśmy poddani żadnej presji, no chyba, ze sami sobie taką narzucimy, robimy to dla siebie, jak choćby zbieranie kolejek, jak w tym źródle – .

Hobby często nie daje nam pieniędzy, a mimo to jest niezbędne, aby życie było znacznie bardziej wciągające. Przykładowo hodowanie ryb (to się przy tym przydaje: chemia akwariowa na To właśnie ten czynnik bez gotówki ma wielkie znaczenie dla prawdziwego rozwoju naszego hobby. Chociaż do uprawiania hobby niezbędne są pieniądze, to jednak za żadne pieniądze nikt by swojego hobby nie sprzedał. To coś więcej aniżeli pieniądze i inne kwestie. To jest jakby stan umysłu, który z całym natężeniem powinniśmy wspierać i czuć, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne.