Jak wybrać stosowną kamerę sportową?

Zwykła kamera cyfrowa niewątpliwie nie okaże się za stosowna do uwieczniania sportowych wyczynów. Jeśli jesteś osoba energiczną i uprawiasz jakiś sport - jeździsz na rowerze, nurkujesz albo też spacerujesz pod górach, to naturalnie musisz posiadać właściwą, markową i fachową kamerę sportową.

Kamera sportowa to sprzęt proponowany przez mnóstwo sklepów fotograficznych. Należałoby zastanowić się nad tym, jakim sposobem wybrać dobrą kamerę sportową i na co zwrócić uwagę w czasie nabycia.

Nadzwyczaj ważką rzeczą w toku kupna kamery jest jej obudowa. Winna być wytrzymała i nadzwyczaj trwała, w szczególności jeśli uprawiamy sporty wyczynowe. Musi być także odporna na wstrząsy.

Poza tym wskazane jest dowiedzieć się czy interesująca nas kamera sportowa jest wodoodporna, szczególnie jeżeli uprawiamy sporty wodne, takie jak na przykład kajakarstwo czy także nurkowanie. Kamera powinna być wygodna oraz komfortowa w obsłudze, powinna posiadać nietrudny dostęp do różnych znaczących przycisków. Kupując kamerę sportową, bezsprzecznie musimy zwrócić również uwagę na typ mocowania i montażu. Niezmiernie wielką renomą cieszy się aktualnie gimbal do GoPro, jaki jest ogromnie użyteczny i efektywny.

gohero.pl
Twórca artykułu: Kimon Berlin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednakże model mocowania będzie przede wszystkim zależeć od dyscypliny, jaką uprawiamy. Niektóre typy kamer przypina się do kasku (przykładowo w toku jazdy na rowerze), inne zaś do gogli (nurkowanie, snowboard i tak dalej.). Kamery sportowe - do pobrania: sprawdź przykłady - winna mieć ogromnie właściwą rozdzielczość, która zagwarantuje wysoką jakość obrazu. Zalecamy zakupienie kamery Full HD. Pomimo tego, iż cena takiej kamery jest niemała, to możemy być pewni, że będziemy nadzwyczaj zadowoleni z efektu. Dobierając kamerę sportową, zwróćmy też uwagę na liczbę klatek, obiektyw bądź możność wykonywania zdjęć.


Różne informacje

Nowe oblicze technologii HD

hero3
Miłośnicy rejestrowania ekstremalnych wydarzeń sportowych doczekali się sprzętu stworzonego wyjątkowo dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z serii Hero3 spełniają wysokie kryterium użyteczności, a dzięki zaawansowanej technologii zaskakują znakomitą jakością filmów i zdjęć w różnorodnych rozdzielczościach i w jakości znacznie przewyższającej aktualny standard FullHD.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.