Czym się kierować wybierając najlepszą książkę dla dziecka? Które kwestie są ważne?

Czasem zdarza się, że idę do księgarni, by kupić dzieciom książkę, lecz nie mam jakiegoś upatrzonego tytułu czy choćby autora na myśli. Pół biedy, jeśli jest to stacjonarna księgarnia, po dłuższej chwili spędzonej między półkami, po sporej ilości przejrzanych i „pomacanych” książkach udaje mi się na coś zdecydować. Trudniej jest, jeśli zakupu dokonuję w księgarni online. Widniejącej na ekranie monitora książki nie jestem w stanie przekartkować ani sprawdzić jakości zamieszczonych w niej ilustracji. Nic dziwnego zatem, iż wybór jest ciężki, zwłaszcza, iż na rynku książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży co roku pojawia się cała masa nowych pozycji.

http://pewex.pl/kategoria/249-ksiazki-i-audiobooki/filtr-kategoria+Literatura_dzieci%C4%99ca+Proza.html
Jakimi rzeczami się w związku z tym kierować kupując książkę dla dzieci? Z pewnością powinniśmy powiedzieć o tym, iż coraz więcej księgarni w sieci posiada w swojej ofercie fragmenty książek, czyli podobnie, jak w księgarni stacjonarnej można sprawdzić co jest w środku. Często jest tak, że jest dostępnych kilka-kilkanaście stron. Niestety nie wszędzie jest to możliwe. Wracając jednak do sedna tematu, to bez wątpienia ważnym wyznacznikiem w temacie najlepsza proza dla dzieci, będzie płeć.

Różne informacje

W jakie elementy należy się zaopatrzyć przed przyjściem na świat dziecka?

Noworodek
Twórca artykułu: Denis Postle
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Narodziny dziecka to z pewnością bardzo stresująca, ale i zarazem piękna chwila dla nowych rodziców. Kiedy po długim czasie ciąży nasz potomek w końcu może się pojawić na świecie, w szeregu przypadków promieniujemy okazałym szczęściem oraz radością.


To z pewnością pogląd nie całkiem poprawny politycznie, ale pamiętajmy, iż za sprawą środowiska, szczególnie rówieśników, reklam jak również mediów, w pewnym wieku dzieci zaczynają mieć zainteresowanie typowe dla danej płci. Niezwykle istotny będzie tu wiek dziecka. Prawie wszyscy wydawcy na okładce podają informacje o wieku dziecka, a jest to istotne, lecz nie zawsze ostateczne, bo trzeba również zwrócić uwagę na faktyczną dojrzałość młodego człowieka. Właściwie czteroletniemu dziecku może spodobać się lektura, która przeznaczona jest dla starszego dziecka, tak samo jak nastolatek może polubić baśnie. Wiekowe wskazówki mogą okazać się natomiast bardzo pomocne. No i wreszcie trzeba powiedzieć o liście lektur szkolnych, szczególnie jeżeli mowa o starszym dziecku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.