Spiżarnie pełne słojów z marynatami, czyli słowo o tym, jak zachować na dłużej smak warzyw i nieimportowanych owoców

Kura domowa to określenie, które zazwyczaj przysługuje kobiecie prowadzącej dom, wychowującej potomstwo i przygotowującej pyszne obiady. Taka gospodyni ma wbrew pozorom ręce pełne roboty, ponieważ wybrane czynności wykonuje trochę dłużej niż tzw. kobieta pracująca.

A mianowicie, pani, która zajmuje się domem ma czas, żeby smażyć konfiturę z truskawek, a to jak wiadomo, wymaga więcej nakładu czasu niż wyjście do supermarketu po gotowy produkt. Z czasem taka kura domowa zdobywa wiedzę, której mógłby jej pozazdrościć niejeden kuchmistrz, a przepisami albo poradami kulinarnymi może się dzielić z innymi na prywatnym blogu czy branżowych stronach internetowych. A być może przepis na podgrzybki w zalewie octowej zrobi w sieci wielką furorę (przekonaj się).

Gospodyni żyje rytmem wyznaczonym przez pory roku. Wiosenna pora to czas, kiedy na stołach goszczą tzw. nowalijki. Każda przewidująca rodzicielka dobrze wie, że dzieci nie powinny jeść świeżych ogórków, bo one są w stanie wywołać małe przyjemne reakcje ze strony układu pokarmowego. Na szczęście, kiedy z końcem czerwca rozpoczyna się tropikalne lato, to za nim na stoły wkraczają w stu procentach wartościowe produkty rolne. Ponieważ nie przetrwają one nazbyt długo, należy koniecznie pomyśleć o tym, jak je zakonserwować. Najlepiej oczywiście skorzystać ze starych, czyli babcinych przepisów. Dzięki takiemu rozwiązaniu niejedna kura domowa uniknęła wsypywania do smacznych powideł sztucznych barwników bądź pozostałych dodatków.

Różne informacje

Jak biedny humanista, to zwycięski ścisłowiec

Nauka: humaniści vs. ścisłowcy
Twórca artykułu: shho
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Jeśli humanista powie, że „świat schodzi na psy”, to ścisłowiec zacznie zawieszać na nim te psy, pokazując swoją przewagę w obecnej realności. Słowa humanisty niewątpliwie są zbyt jednoznaczne, gdyż świat jest za bardzo złożony, żeby mówić o nim w sposób czarno-biały, jednakowoż trzeba potwierdzić, iż ludzie o bardziej matematycznych czy fizycznych (ścisłe nauki) zdolnościach mająnieznacznie łatwiej. A co się dzieje w tym momencie z humanistami? Albo mają jakiś pomysł, albo załamani udają się do Urzędu Pracy.


porady na smaczny.pl
Twórca artykułu: Stanisław Bobowski
Na podstawie danych z: Radisson Blu Hotel, Kraków
Ze zbiorami płodów ziemi kojarzy się także jesień. To właśnie wtedy grzybiarze wyruszają do lasu, żeby tam nazbierać koszyk pełen kurek. Jeżeli taką wyprawę będzie można wliczyć do udanych, to wkrótce na półkach w spiżarni znajdą się podgrzybki w zalewie octowej bądź słoiki z marynowanymi prawdziwkami. A jeżeli ktoś zakupi na pobliskim bazarze świeże dynie, to i z niech przygotuje smaczne i zdrowe przetwory. Sęk w tym, aby nie zrażać się ewentualnymi kuchennymi wpadkami. Zawsze można przecież uprościć sobie życie - w końcu suszenie grzybów to także jedna z metod przedłużania trwałości tego produktu. A sama czynność suszenia nie wymaga praktycznie żadnych umiejętności, zwłaszcza dzisiaj, kiedy w sklepach można kupić specjalne maszyny, które wykonują za nas to zadanie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.