Jak odmienić swój samochód? Czytaj na ten temat nieco więcej

Dla wielu osób samochód stanowi konieczny środek transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wakacje. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w praktyczny sposób. Dla amatorów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.
Prace mające na celu zmianę wyglądu różnorodnych maszyn wiążą się z tak zwanym tuningiem. Pojęcie to pochodzi się z języka angielskiego i oznacza regulację albo strojenie. Wyróżnia się dwie grupytj. tuning mechaniczny optyczny. Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie mechanizmu. Jego kluczowymi celami są poprawa technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można to uzyskać poprzez chociażby wymianę wałka rozrządu na sportowy, korbowodów, tłoków, gaźnika, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie turbosprężarek, tłumików, a w kwestii podwozia – obniżenie zawieszenia, założenie alufelg.
auto
Twórca artykułu: Evan Kilgore
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Może Cię również zainteresować - tuning seicento

Różne informacje

Z jakiego powodu nabywamy wiekowe auta?

Samochód
Twórca artykułu: Alexander Nie
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Od dawna automobil był oznaką statusu społecznego. Najprzód mogli sobie na samochód pozwolić bogaci, potem nie było łatwiej. Wozy miały być jedynie służbowe (połowa lat 50-tych). Potem auta można było otrzymać w wyniku zagmatwanego systemu losowań i zaliczek.


Natomiast drugi dotyczy zmian w zewnętrznym wyglądzie auta, by podkreślić jego parametry czy podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów auta, lecz uzyskanie przyciągających efektów wizualnych w postaci na przykład montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań które nadają w całości niebanalny wizerunek.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.