Jak odmienić swój samochód? Czytaj na ten temat nieco więcej

Dla wielu osób samochód stanowi konieczny środek transportu, który pozwala na realizację codziennych obowiązków czy też przyjemności w postaci wyjazdu na wakacje. Jednak nie wszyscy podchodzą do aut wyłącznie w praktyczny sposób. Dla amatorów motoryzacji stają się one źródłem inspiracji, tworzywem do wypełniania artystycznych działań, rozwijania swych talentów.
Prace mające na celu zmianę wyglądu różnorodnych maszyn wiążą się z tak zwanym tuningiem. Pojęcie to pochodzi się z języka angielskiego i oznacza regulację albo strojenie. Wyróżnia się dwie grupytj. tuning mechaniczny optyczny. Pierwszy z wymienionych odnosi się do przeróbek w obrębie mechanizmu. Jego kluczowymi celami są poprawa technicznych parametrów i jezdnych właściwości. Można to uzyskać poprzez chociażby wymianę wałka rozrządu na sportowy, korbowodów, tłoków, gaźnika, skrzyni biegów, wykorzystanie różnego typu filtrów, zamontowanie turbosprężarek, tłumików, a w kwestii podwozia – obniżenie zawieszenia, założenie alufelg.
auto
Twórca artykułu: Evan Kilgore
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Może Cię również zainteresować - tuning seicento

Różne informacje

Czym jest tuning? W jakiego rodzaju autach najkorzystniej go wykorzystać? Jakie są typy tuningu?

auto
Twórca artykułu: Cezary Borysiuk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dla jednych osób samochodowy tuning to jak najbardziej przerabianie samochodów, dla pozostałych natomiast to przejaw mody albo stylu życia, z pewnością prezentacja swojej indywidualności oraz niezależności. Racja znajduje się po obu stronach, ponieważ tuning w języku angielskim znaczy modyfikowanie w seryjnych pojazdach, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć unikatowy egzemplarz.


Natomiast drugi dotyczy zmian w zewnętrznym wyglądzie auta, by podkreślić jego parametry czy podwyższyć prestiż jazdy takim autem. W odróżnieniu od tuningu mechanicznego nie nie ma wpływu na polepszenie osiągów auta, lecz uzyskanie przyciągających efektów wizualnych w postaci na przykład montażu ciekawych elementów, atrakcyjnych grafik czy innych rozwiązań które nadają w całości niebanalny wizerunek.


Takich zmian dokonuje się przede wszystkim w seryjnych samochodach, dzięki czemu stają się one wyjątkowe, niemal unikatowe. Części|Części stosowane do tuningu pojazdu najczęściej zakupuje się na rozmaitych stronach poświęconych mechanice, aukcjom motoryzacyjnym albo ogólnie motoryzacji.

Sprawdź szybko ten świeży tekst (http://www.sol-drogowa.pl/pl) - on z pewnością również Cię zaintryguje, ponieważ są w nim podobne informacje w temacie prezentowanej tematyki.

Przykładowo wystarczy sprawdzić hasła takie jak “Mercedes W210 tuning” czy “Carisma tuning”, i pojawiają się wyniki prezentujące dane komponenty. Warto dodać, iż strony pojawiające się po wklepaniu hasła “Mercedes W210 tuning” obejmują propozycje zmian w obszarze obramówek pokrętek, chromu na lampy, zegarów, przyciemnień szyb oraz wielu opcji tuningowania tego modelu. Z kolei przy wyrażeniu “Carisma tuning” uwagę zwracają zwłaszcza gadżety tuningowe, takie jak np. folie na lampy, oświetlenie LED, listwy chromowane, nakrętki na wentyle.

Powiązane artykuły:
19/05/02, 07:33:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.