Jakie gry komputerowe związane z historią będą najlepsze?

przez | 3 września 2021
Mówi się, że współcześnie gry komputerowe są do tego stopnia popularne, że odciskają piętno na całych pokoleniach. Trwają nieustanne dyskusje o tym, czy granie jest szkodliwe i czy jest w stanie przynieść jakieś korzyści. Nagminnie podejmowany jest temat zbyt długotrwałego i częstego grania przez najmłodszych i młodzież i skutków z tym związanych. Poza negatywnymi skutkami pojawia się jednak całkiem dużo pozytywnych, które występują w zależności od rodzaju gier, który jest preferowany.

W przypadku dużej liczby gier na przykład ćwiczony jest refleks i poprawia koncentracja.

Jeśli masz chęć zgłębić większą ilość danych na prezentowany temat, to spójrz na opublikowany tutaj wpis a zobaczysz dodatkowe ciekawe informacje.

Z kolei całkiem specyficznym typem gier są takie, które w swojej treści nawiązują do wydarzeń historycznych. Takie gry starożytność czy pozostałe okresy historyczne przyjmują za tło rozgrywających się wydarzeń. Oczywiście w tym miejscu istotne jest, by wiernie oddana została prawda historyczna, przynajmniej do jakiegoś stopnia. Jeżeli ten warunek jest spełniony, gra ma charakter edukacyjny i może przynieść pozytywne skutki.

Gry online

W ostatnich latach wzrosło powodzenie tak zwanych gier online.

Czy masz ochotę sprawdzić ten problem od innej strony? Nic prostszego – po prostu kliknij ten odsyłacz, gdyż więcej zobaczysz w artykule.

Jak sama nazwa podpowiada, są to takie gry, do których potrzeba zazwyczaj tylko łącza z Internetem i posiadania przeglądarki internetowej. Powszechność ta wynika przede wszystkim z faktu, że gry tego rodzaju zwykle są bezpłatne. Aspekt ten w obliczu wysokich cen typowych gier ma wielkie znaczenie, w szczególności dla najmłodszych graczy, którzy nie posiadają własnych pieniędzy. Do gier tego typu także należą takie, których akcja rozgrywa się w poprzednich epokach. Przykładem może być taka gra jak Goblin Keeper.

Ważna jest przede wszystkim taktyka

Dużo gier, niezależnie od tego czy są to tytuły osadzone w historii, czy gry całkowicie fantastyczne, swoje reguły opierają przede wszystkim na logicznym myśleniu i taktyce. Ich powtarzającym się elementem jest na przykład tworzenie armii czy konstruowanie miast, co wymaga odpowiedzialnego zarządzania finansami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (link do opisu), akcja rozgrywa się w starożytności. Gracz musi tu wybudować i utrzymać miasto w okresie starożytności. Popularność gier tego typu stale rośnie.