Walentynki – parę sposobów, żeby uczynić jeden dzień wyjątkowym

przez | 9 lipca 2021
Dzień zakochanych świętowany czternastego lutego jest dniem szczególnym. Pary wyrażają sobie namiętność na każdym kroku, próbują świętować tę okazję niesłychanie romantycznie. Co jednak w takim przypadku, gdy na tak niezwykłą chwilę brakuje pomysłów? Oto kilka sposobów, aby spędzić to święto rozkosznie i ze smakiem.

klik

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby kolacja walentynkowa była unikalna, należy pamiętać o kilku elementach. Punkt naczelny to świeczki, jakie wprowadzą malowniczy nastrój do miejsca, w którym zamierzamy świętować. Są one znakomitym pomysłem do przystrojenia stołu jak i przestrzeni naokoło nas. Mogą to być zarówno spore świece jak i malutkie podgrzewacze, jeśli jednak stawiamy na te drugie, wskazane jest aby zapalić ich więcej, albowiem dają mało światła. Kolejny pomysł na klimatyczne ozdoby walentynkowe to kwiaty. Powinno się obdarować nimi kobietę, poczuje się ona w takim przypadku ponadprzeciętnie lub też ustawić je na stole w wazonie. Niech to będą czerwone róże symbolizujące stabilną miłość oraz namiętność. Zarówno gigantyczny bukiet jak i pojedyncza sztuka będzie dobrym pomysłem. Aby wprowadzić urok do punktu, w którym będzie mieć miejsce kolacja walentynkowa musimy dodatkowo zatroszczyć się o poprawną muzykę w tle. Romantyczne składanki jesteśmy w stanie skomponować samodzielnie lub możemy skorzystać z już gotowych, osiągalnych w sieci bądź płytach CD. Piosenki będą umilać dodatkowo czas i spowodują, że poczujemy się wyjątkowo patrząc sobie silnie w oczy.

Zakochani, Walentynki

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Ozdoby walentynkowe (przykłady) oraz muzyka są niezmiernie znaczące, jednakże aby całokształt tego wieczoru był dopełniony, powinno się pamiętać o posiłku oraz winie. Możemy wykazać się predyspozycjami kucharskimi serwując spaghetti lub smakowitą pieczeń, czy także razem ugotować cokolwiek z drugą połówką. Zapewni to kolejną zabawę w trakcie wieczoru. Jeśli chodzi o rodzaj wina podawany do tej kolacji, wybieramy przeważnie czerwone wytrawne lub półsłodkie, które wybornie rozgrzeje nas podczas chłodnego wieczora. Świetnie sprawdzi się również gorąca czekolada. Nie ważne jaki posiadamy staż związku, czy to miesiąc czy to kilka lat, trzeba pamiętać o tak istotnym dniu jakim są walentynki. Na co dzień bowiem często zapominamy o tym, aby celebrować uczucie, jakim się obdarowujemy i doceniać swoją drugą połówkę za to, że jest. Kolacja walentynkowa pozwoli nam wyczuć magię bycia razem, odświeżyć uczucia i doprowadzi do tego, że będziemy się czuć nadzwyczajnie.