Eskapada po Wrocławiu – co należałoby dostrzec w tym mieście?

przez | 9 listopada 2022
Wycieczka po Wrocławiu bezsprzecznie będzie niezwykle emocjonująca. Wrocław to piękne miasto, które posiada dużo do zaoferowania. Na początek pożądane byłoby udać się do serca Wrocławia, to znaczy zobaczyć rynek. Znajduje się tam sporo kościołów, z jakich zdołamy podziwiać czarującą panoramę miasta, oraz także stare kamieniczki, mnogość sklepów i mnogość interesujących kawiarenek oraz kafejek.

Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
We Wrocławiu warto wybrać się także do Ogrodu Zoologicznego i do ZOO – na zwiedzanie tych atrakcji wypada zarezerwować sobie niemało czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie wolno chwilę odprężyć się oraz napić się piwka pod chmurką. To miejsce zalecamy szczególnie ciepłą wiosną i latem. Pożądane byłoby wybrać się również na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, która oferuje rejsy od wiosny do jesieni. Zdołamy też pożyczyć kajak lub rower wodny.

Park Szczytnicki to także perfekcyjny pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu mniej więcej 400 przeróżnych gatunków drzew, multum ładnych roślin, cudowne mosty i kładki, którymi można spacerować. Ładnym miejscem jest także drewniany kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI oraz XVII wieku. We Wrocławiu warto zobaczyć także Most Grunwaldzki, który jest jednym z pierwszych wiszących mostów w pełnej Polsce.

Jeśli myślisz, że wiadomości zaprezentowane w tym materiale są ciekawe, zobacz także ten link – to unikalna strona, na której odnajdziesz pokrewne tematy.

Mimo, iż we Wrocławiu nie brak mostów, to śmiało można oznajmić, iż Most Grunwaldzki jest najpiękniejszy.

Atrakcyjnym miejscem jest też Wyspa Słodowa, gdzie nierzadko odbywają się przeróżne imprezy plenerowe i występy, natomiast na barkach możemy napić się piwa. Koło Wyspy Słodowej znajdują się także dwie inne – Wyspa Piaskowa oraz Bielarska, jakie też wskazane jest odwiedzić. Wyspy te wyróżniają Wrocław na tle innych miast, to perfekcyjne miejsce na spacer oraz odetchnięcie.

To zaledwie kilka miejsc, które zdołamy zobaczyć, będąc w tym ślicznym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, warto zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim znajdziemy jeszcze więcej atrakcyjnych miejsc oraz zabytków godnych zobaczenia.