Czy można dzisiaj latać bez zmartwień? Dowiedz się, co może zadbać o ubezpieczenie!

przez | 24 marca 2022
Pragniesz wyjechać w długą drogę, ale w czasie podróży czekają na Ciebie różnorakiego rodzaju kwestie losowe. Nigdy nie masz gwarancji, że podczas lotu pilot się nie pomyli i samolot dostanie się bezpiecznie na miejsce docelowe. Czasami może nawet nie odlecieć z lotniska. Strachy umieją zabić w nas motywację podjęcia wyprawy. Jak je zminimalizować? Wystarczy zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie.


Obecnie niewiele osób kupuje dodatkowe ubezpieczenie w czasie podróży, co w rezultacie potrafi prowadzić do problemów.

pasażerowie i odwołany lot samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas nie do końca wie, jakie są prawa pasażera (zobacz). Mamy nadzieję na to, że nic złego się nie przytrafi, a zakupiony bilet uważamy za gwarancję lotu. Są tacy, co boją się unieść ponad ziemię. Obawiają się spaść z wysokości, jak mityczny Ikar i tylko z potencjalną katastrofą lotniczą wiążą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem znacznie częstszym problemem jest odwołany lot. Odszkodowanie w takich wypadkach powinno być łatwe do uzyskania. Niemniej brak występowania na spotkaniu nieopodal docelowego lotniska lub niemożność wykorzystania wakacji zgodnie z wymarzonym planem, wytwarza trudne do oszacowania straty. Czy można się przed tym uchronić? Niestety żadne ubezpieczenie nie zapewni transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym byłby on dokonany w przypadku, gdy samolot prawidłowo wystartowałby z lotniska.

Czy konieczne jest kupowanie ubezpieczenia na okoliczność awarii? Teoretycznie: zawsze się przyda, ale każdy właściciel samolotów musi mieć wykupione ubezpieczenie, w którym ważne są prawa pasażera zawarte w konkretnym regulaminie. Nie ma możliwości, żeby w chwili, kiedy zdarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie było nam wypłacone (). Zawsze mimo wszystko trzeba pamiętać, że mamy prawo do niego, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli go o to poprosimy. W związku z powyższym opłaca się znać regulamin lotu i dowiadywać się jeszcze przed dniem startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat możemy przeczytać wpisując w wyszukując w internecie informacji pod frazą „odwołany lot odszkodowanie”.


Nikt z podróżnych nie ma ochoty trwać długo na lotnisku.

Czasami jednak jest to niezbędne. Poza wszelkimi problemami z winy przewoźnika, musimy pamiętać o tym, by nie dopuścić do zaniedbania leżące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to słono kosztować.

Chcesz chłonąć dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj prawnik częstochowa na kolejnej witrynie.

W wypadku kupna biletu przez internet – bezwzględnie trzeba go wydrukować, bo na przestrzeni lotniska może być obciążony bajońskimi kosztami, które bywają równe cenie biletu. Dlatego zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy wykonaliście wszystko, co było konieczne do właściwego odbycia lotu.