Wszystko co powinieneś wiedzieć o wagosuszarkach

przez | 15 grudnia 2021
Jest szereg miejsc, w których sprawdza się masę substancji przed poddaniem ich procesowi suszenia oraz po. Dawniej radzono sobie z tym problemem w sposób opisany poniżej: dokonywano pomiaru wagi materiału, później suszono go przez kilka godzin, na koniec ważono ponownie. Postępowano tak, aby ocenić jego wilgotność. Ale tego typu metoda była dość zawodna. Zdarzają się czasem okoliczności, w których czas jest bardzo istotny, a kilka godzin tradycyjnego suszenia komponentu nie działało na korzyść badań. Z pomocą przyszła wagosuszarka.

wagosuszarka

Źródło: wagi-elektroniczne.pl

Składa się ono ze swoistych dwóch części. Pierwsza z nich to wyświetlacz i pozostałe elementy tradycyjnej wagi, informujące laboranta o pracy wykonywanej przez wagosuszarkę. Druga natomiast to komora suszenia. Znajduje się na miejscu szalki, ponad wyświetlaczem. W niej wkłada się badane substancje. Za pomocą tego urządzenia, z wykorzystaniem procesu termograwimetrii (niedobór wagi składnika podczas ogrzewania go), sprawdzana jest różnica pomiędzy mierzonymi próbkami przed analizą i po niej. Świadczy to o klasie produktu, a jest wymagane w każdym miejscu, gdzie taka informacja może być istotna np.

Szalenie nam przyjemnie, że nasz tekst zostawił po sobie pozytywne wrażenie. Mamy zamiar namówić Cię do kolejnej witryny – tam można zobaczyć tutaj (http://www.traple.pl/2017/09/15/nielegalny-przemysl-produktow-podrobionych-i-pirackich-analiza-wynikow-raportow-unijnych/) świeże fakty.

zakłady chemiczne
.
Sklep internetowy wagi-elektroniczne.pl ma propozycję zawierającą tego typu urządzenia, pochodzące od znanych europejskich producentów. Charakteryzują się one dobrym wykonaniem oraz wysoką dokładnością w robionych na nich badaniach. Ponadto w ofercie jest się potrzebna termiczna drukarka do wagi (szerzej na wagi-elektroniczne.pl).

Na większą uwagę zasługują wagosuszarki firmy KERN. W tym sklepie stanowią one największą cześć asortymentu z tego zakresu. Różnią się one przede wszystkim zakresem temperatur, w jakich można dokonywać pomiarów. Powszechnie, maksimum takich temperatur wynosi 160 stopni Celsjusza. Ale firma KERN proponuje dwa produkty z możliwością badań w wyższej temperaturze: wagosuszarka DBS 60-3 umożliwia pomiar w temperaturze 200 stopni, a wagosuszarka MRS 120-3 aż 230 stopni. Stąd są one tak mocno polecane klientom.

Dodatkowo, internetowy sklep wagi-elektroniczne.pl proponuje także te urządzenia zrobione przez inne firmy, jak choćby OHASU. Ten produkt posiada charakterystyczny i bardzo nowoczesny wygląd. Poza tym jest bardzo prosty w obsłudze. Ponadto w asortymencie znajdują się też wagosuszarki firm RADWAG, AXIS oraz SHIMATZU.

Kategoria: Bez kategorii