Czy wybierając się do Zakopanego bardziej opłaca się zakupić narty czy je wypożyczyć?

Okres zimy przychodzi wielkimi krokami. Lada dzień spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną aktywnością na stokach narciarskich. Wielu obywateli wybierze się do Zakopanego, ponieważ znajdzie tam zawodowe wyciągi i stoki narciarskie. W góry uda się także wielu narciarzy, którzy rozpoczynają przygodę z białym sportem. Przed nimi pojawi się problem dokonania niełatwego wyboru: czy korzystniej jest kupić nowe narty czy korzystniej jest je wydzierżawićOba rozwiązania cechuje to, że posiadają wady jak i zalety. Rozważmy je więc, a wówczas będzie możliwe dokonanie najlepszego wyboru.
Narty
Twórca artykułu: oatsy40
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odpowiedź na powyższe zapytanie nie jest łatwa, bo zależy w kolosalnej mierze od indywidualnej sytuacji danego użytkownika. Wiele czynników należy wziąć pod uwagę, w czasie jak zamierza się wyselekcjonować najlepsze rozwiązanie. Pierwszym wyznacznikiem jest kwestia tego, na jak długi okres zamierza się udać w Tatry. Jeżeli ktoś myśli o krótkim wybraniu się, na krótki okres do trzech dni, to wtedy zdecydowanie efektywniej jest pożyczyć narty (narty w Zakopanem - ). Dzięki temu zaoszczędzi się gotówkę. Rachunek jest tu bardzo prosty. Otóż za pożyczenie nart zapłaci się do kilkudziesięciu złotych. Natomiast zakup nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od 400 do 500 złotych. W przypadku najmłodszych narciarzy jest to wydatek rzędu 200 lub 300 złotych. Tak więc zakup używanych nart jest celowy, kiedy zamierza się być w górach tydzień czy dłużej.


Różne informacje

W jakich przypadkach będzie przydatna karta przeżycia, najważniejsze funkcje, jakie oba spełnia.

Nóż survivalowy
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Zdecydowana większość współcześnie stosowanych kart i dokumentów posiada standardowe wymiary, czyli około osiem na pięć centymetrów. I praktycznie każdy ze sobą jedną z takich kart przy sobie trzyma, czy będzie to dowód, karta bankomatowa czy też prawo jazdy. Jeżeli się takie osoby zapyta, jaka jest najbardziej ważna z kart, którą można przy sobie nosić, to z pewnością różnych odpowiedzi będzie przynajmniej kilka, lecz zapewne mało kto powie o karcie, jakiej na co dzień się nie spotyka.

Inną propozycją rozwiązania tego problemu jest po prostu wypróbowanie, czy jazda na nartach sprawia nam zadowolenie. Jeżeli sprawia, to następnym czynnikiem kupna bądź wynajmu nart jest to, jakim budżetem dysponujemy. Jeśli mamy sporo gotówki i mamy zamiar jeździć często w góry i na długi okres, to jest sensowne zakup nowych nart (ferie na nartach: rusin-ski). Wtedy kupując nowe narty - złap okazje na narty z dzieckiem - ma się zupełną pewność, że nie są one uszkodzone. Kupno eksploatowanych to zawsze ryzyko, ponieważ spód narty - najniższa cena na narty w alpach z dziećmi - (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się lojalnego handlowca, który szczerze ujawni autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać najlepszego wyboru nart, tak żeby służyły przez lata. Dla jednego urlopowicza lepsze będzie kupno, dla innego wypożyczenie. Ofertę wypożyczalni można znaleźć w Google pisząc frazę „narty zakopane”.
18/10/04, 07:14:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.