Czy wybierając się do Zakopanego bardziej opłaca się zakupić narty czy je wypożyczyć?

Okres zimy przychodzi wielkimi krokami. Lada dzień spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną aktywnością na stokach narciarskich. Wielu obywateli wybierze się do Zakopanego, ponieważ znajdzie tam zawodowe wyciągi i stoki narciarskie. W góry uda się także wielu narciarzy, którzy rozpoczynają przygodę z białym sportem. Przed nimi pojawi się problem dokonania niełatwego wyboru: czy korzystniej jest kupić nowe narty czy korzystniej jest je wydzierżawićOba rozwiązania cechuje to, że posiadają wady jak i zalety. Rozważmy je więc, a wówczas będzie możliwe dokonanie najlepszego wyboru.
Narty
Twórca artykułu: oatsy40
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Odpowiedź na powyższe zapytanie nie jest łatwa, bo zależy w kolosalnej mierze od indywidualnej sytuacji danego użytkownika. Wiele czynników należy wziąć pod uwagę, w czasie jak zamierza się wyselekcjonować najlepsze rozwiązanie. Pierwszym wyznacznikiem jest kwestia tego, na jak długi okres zamierza się udać w Tatry. Jeżeli ktoś myśli o krótkim wybraniu się, na krótki okres do trzech dni, to wtedy zdecydowanie efektywniej jest pożyczyć narty (narty w Zakopanem - ). Dzięki temu zaoszczędzi się gotówkę. Rachunek jest tu bardzo prosty. Otóż za pożyczenie nart zapłaci się do kilkudziesięciu złotych. Natomiast zakup nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od 400 do 500 złotych. W przypadku najmłodszych narciarzy jest to wydatek rzędu 200 lub 300 złotych. Tak więc zakup używanych nart jest celowy, kiedy zamierza się być w górach tydzień czy dłużej.


Różne informacje

Jakie ciekawostki i atrakcje znajdują się w okolicy Karpacza i Szklarskiej Poręby.

szklarska poręba
Twórca artykułu: Motorrad-Presse.com
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Karkonosze nie zajmują dużej powierzchni na mapie, ale są bardzo popularnym turystycznie rejonem w Polsce. Kojarzy się je przede wszystkim z najpopularniejszym szczytem tamtego rejonu, czyli Śnieżką, lecz to tylko niewielka część tego, co ten bardzo ciekawy region może zaproponować.

Inną propozycją rozwiązania tego problemu jest po prostu wypróbowanie, czy jazda na nartach sprawia nam zadowolenie. Jeżeli sprawia, to następnym czynnikiem kupna bądź wynajmu nart jest to, jakim budżetem dysponujemy. Jeśli mamy sporo gotówki i mamy zamiar jeździć często w góry i na długi okres, to jest sensowne zakup nowych nart (ferie na nartach: rusin-ski). Wtedy kupując nowe narty - złap okazje na narty z dzieckiem - ma się zupełną pewność, że nie są one uszkodzone. Kupno eksploatowanych to zawsze ryzyko, ponieważ spód narty - najniższa cena na narty w alpach z dziećmi - (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się lojalnego handlowca, który szczerze ujawni autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać najlepszego wyboru nart, tak żeby służyły przez lata. Dla jednego urlopowicza lepsze będzie kupno, dla innego wypożyczenie. Ofertę wypożyczalni można znaleźć w Google pisząc frazę „narty zakopane”.
18/10/04, 07:14:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.