Na jakiej wysokości pieniądze może liczyć tłumacz ustny, a na jakie pisemny?

przez | 29 grudnia 2021
Dziś, kiedy granice państwa stoją otworem oraz znaleźć pracę można by w prawie jakimkolwiek kraju, może zdarzyć się sytuacja, że będziemy potrzebować translacji na nasz język jakichś dokumentów.

Do tego okaże się potrzebna nam osoba, która znakomicie zna taki język.

Potrzebny nam będzie wtedy profesjonalny tłumacz. Poza tym dowolna osoba, która sprawnie mówi w obcym języku, a do tego ma ponadto inne kwalifikacje np. w zakresie kadr, zapewne szybko odnajdzie pracę. Może zarabiać nawet 4000 zł brutto miesięcznie. Żeby znaleźć dobrą posadę, wcale nie trzeba posiadać wykształcenia filologicznego. Zatrudniająca taką osobę firma sama sprawdza poziom języka. Dyplom z filologii może jedynie dopomóc w znalezieniu dobrej pracy za granicą, ale także w Polsce. Osoba, która skończyła filologię może starać się o posadę lektora w szkole językowej. Szkoły tego typu, gdy zatrudniaja lektora, wymagają pokazania dyplomu ukończenia studiów filologicznych co najmniej licencjackich. Płaca lektora w szkole językowej może wynosic nawet 3700 na rękę. Ale nie wszyscy lektorzy zarabiają takie pieniądze. Takimi dochodami mógłby pochwalić się co czwarty lektor. Dla absolwentów filologii praca w szkole lingwistycznej nie jest najbardziej dochodowa. O wiele bardziej kalkuluje się zdać egzamin na tłumacza przysięgłego.
sen

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Posada dla tłumacza przysięgłego w każdym wypadku się znajdzie. Jest jej sporo również w naszym kraju jak i za granicą. Tłumaczenie ze słuchu wymaga ogromnego skupienia i znacznego zasobu słów.

Czyżby na tej witrynie (https://chemiana100procent.pl/kategoria/kursy-z-chemii/) coś Cię zainteresowało? Masz ochotę dowiedzieć się dużo detali na ów temat? Nie ma problemu. Musisz jedynie najechać na ten link.

Tłumaczenie ustne to bardzo skomplikowany cykl, gdyż równocześnie należy słuchać, rozumieć i analizować tekst po to, aby zdołać poprawnie odtworzyć go w docelowym języku.

kandydat na tłumacza przysięgłego powinien umieć się koncentrować. Tłumacz pisemny nie zarabia takich pieniędzy jak tłumacz ustny. Mógłby zarobić koło 3000 zł w przypadku, kiedy tłumacz ustny może zarobić ok. 200 zł za godzinę.