Dlaczego skończyć hotelarstwo?

przez | 9 lipca 2021
O tym, jak ważne jest odpowiednie wykształcenie nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Po ukończeniu wyższych studiów młody człowiek umie znacznie więcej, niż po szkole średniej, a przez to ma możliwość znalezienia lepszego stanowiska pracy.

basen w hotelu

Autor: Jorge in Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
W niejednej firmie konieczne jest co najmniej wykształcenie licencjackie na każdym stanowisku, a często trzeba ukończyć pełne studia magisterskie. Oczywiście zawodowego doświadczenia żadne studia nie nauczą, w tym przypadku już liczy się praca przy odpowiednich projektach, ale baza, którą jest kilka lat siedzenia na wykładach jest niezwykle ważna.

Lecz aby się dostać na wymarzony kierunek studiów niekiedy potrzeba sporo pieniędzy i czasu poświęcić na odpowiednie przygotowanie, a i tak pewności nie będzie, że się uda. Na wielu wydziałach rekrutacja na studia 2014 prowadzona jest w kilku etapach, a na wszystkich do pokonania jest spora ilość innych chętnych. Na najbardziej obleganych kierunkach na jedno wolne miejsce startuje nawet dwudziestu chętnych, więc żeby otrzymać wymarzony indeks trzeba naprawdę dużo pracy, a niekiedy też i odrobiny szczęścia.

Jednym z cieszących się coraz większą popularnością kierunków studiów jest hotelarstwo. Polskę jest chętnie odwiedzany przez biznesmenów i turystów, którzy jednak oczekują wysokiej jakości zaplecza gastronomicznego i hotelarskiego. Wielu ludziom może się wydawać, co jest ciężkiego w prowadzeniu hotelu, a jednak aby stać się profesjonalnym hotelowym managerem trzeba wielu lat doświadczenia i praktyki. Do niedawna jeszcze ludzie pracujący w hotelarskiej branży mogli liczyć tylko na swoją pracę. Od kilku lat młodzi ludzie, którzy chcą spróbować sił w tej branży mają trochę prostsze zadanie, ponieważ kilka uczelni uruchomiło kierunki związane z hotelarstwem. Na większości z nich hotelarstwo studia to kilka lat teoretycznych wykładów i warsztatów na uczelni, ale oprócz tego zawodowe praktyki we wszystkich znanych sieciach hotelowych świata. Dzięki temu wszystkiemu młodzi studenci poznają zasady prowadzenia hotelu, organizowania pracy i wszystkie inne sprawy, co im się może później przydać w zawodowej pracy.