Polska muzyka – co najlepiej posłuchać Co podpowiadają specjaliści

przez | 9 lipca 2021
Możemy zauważyć pewną rzecz w polskiej muzyce – otóż w ostatnich czasach wielką popularność uzyskują uczestnicy telewizyjnych konkursów muzycznych, które są emitowane przez kilka stacji. Trafnym przykładem wokalisty, który objawił się ludziom dzięki telewizji, jest 25-letni Dawid Podsiadło. Ten uzdolniony piosenkarz w mijającym roku wypuścił pierwszy album, a jego piosenki uzyskiwały czołowe miejsca w listach przebojów. Ten młodzieniec jest tak lubiany przez publiczność, że zyskał nominację EMA MTV na najlepszego krajowego piosenkarza.

gra na gitarze

Autor: endless autumn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże polska branża muzyczna to nie wyłącznie młode wilki. Wśród młodych ludzi silnie lubiany jest Piotr Rogucki, dość ekscentryczny wokalista zespołu COMA, który jakiś czas temu wybrał solową ścieżkę kariery. Teksty tego zespołu, kreowane przez Roguckiego, są zwykle pełne skomplikowanych metafor. Co interesujące, sporo osób zauważa w nich pretensjonalność i sztuczność. Można dojść do wniosku, Piotr Rogucki może się pochwalić taką samą liczbę tych, którzy go lubią, oraz tych, którzy go nie trawią.

Jeżeli na opisywany wątek posiadasz pytania, to poznaj więcej detali (https://www.bscav.eu/streaming-online/) na publikowane zagadnienie, wchodząc tu – informacje będą z pewnością atrakcyjne.

Kluczowe jest to, że muzyk wywołuje mocne odczucia.

A co powiedzieć o innych polskich muzykach? Cóż, ciągle koncertuje mnóstwo przebrzmiałych gwiazd. Piszemy tu o piosenkarzach, których lata popularności działy się parę dekad temu. Niektórzy z nich mogą zaimponować formą. Oprócz tego można wyróżnić grupę wykonawców, którzy usiłują zdobyć popularność oraz pieniądze przez granie na różnorakich imprezach, nawet tych totalnie marginalnych. Na zamkniecie tematu należy koniecznie powiedzieć co nieco o tych zespołach, które nie miały jeszcze możliwości zaprezentowania się dużej publiczności.

Takie zespoły często grają po rozmaitych knajpach i są lubiane przez małą grupę fanów. Zwykle nie decydują się na wydanie płyt, bo nie mają pieniędzy na skuteczną reklamę. Świetną szansą na zdobycie popularności są turnieje muzyczne w TV, jednak najwyraźniej większość niszowych artystów uznaje takie audycje za nazbyt kiczowate.