Gdzie wyrzucać niebezpieczne odpady?

przez | 3 listopada 2021
Wytwarzamy ogromną ilość odpadów i na dodatek zapominamy o segregacji. Codziennie wyrzucamy niebezpieczne odpady, nie myśląc o tym zupełnie. Co musimy zmienić? Niebezpieczne śmieci to nie tylko azbest i to, co wydziela fabryka. To, co jest groźne dla środowiska jest tej grupie.

gazety

Autor: [BarZan] Qtr [Boston]
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy z nas codziennie wyrzuca niebezpieczne śmieci. Termometry, żarówki, baterie i spraye owadobójcze są groźne. Oczywiście to też oleje do samochodu, a nawet opakowania po lakierach. Najczęściej trafiają do zwykłych śmietników, chociaż potrzebują niełatwych procedur zbiórki i recyklingu.

Gdzie wyrzucić termometr?
Baterie nie stanowią problemu. Powinnością sklepów, sprzedające, jest postawienie odpowiednich śmietników. Ludzie zwykle o tym zapominają i z przyzwyczajenia wyrzucają stare akumulatorki do zwykłych śmieci . Tak samo jest z przeterminowanymi lekami.

Skoro opisywana kwestia Cię interesuje i chcesz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz tu – to trochę inny punkt widzenia na taką tematykę.

Śmieci z apteczki rzadko lądują w pobliskiej aptece, która zbiera takie . Dokładnie ww aptece powinniśmy złożyć stare strzykawki i rtęciowe termometry.

Elektro odpady
Stary telewizor nie może znaleźć się pod śmietnikiem przy domu. Lodówka też nie pasuje do tego towarzystwa.

Wejdź naszą kolejną witrynę. Tam zamieściliśmy frapujące wiadomości. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle miło, jeżeli newsy będą Ci się podobać.

Często organizowane są specjalne i uroczyste zbiórki tego typu elektroodpadów. Taki miejski odbiór odpadów jest przy okazji mocno nagłośniony, dlatego niełatwo go ominąć. Uczestnicy zamieniają zużyty sprzęt AGD na drobiazg, organizowane są też kompetycje – tylko po to, by pobudzić grupę ludzi do dbania o odpady. Dodatkowo miasta zapewniają miejsca, zbierające niebezpieczne śmieci, bez opłat.

Wystarczy więc się nieco postarać i wybrać taki punkt zbierający niebezpieczne odpady. Można też wyrobić nawyk segregacji odpadów. Wszystkie dzieci już w szkole uczą się, jak postępować z odpadami i co to jest recykling. Oferujemy odbiór odpadów. Najwyższy czas przypomnieć sobie kilka informacji z przyrody i zacząć od oddzielenia zużytych baterii od reszty domowych śmieci.
Źródło: