Oprawa muzyczna na uroczystościach weselnych: DJ czy raczej zespół „na żywo”

przez | 11 listopada 2022
Niemało młodych par, które są na etapie przygotowań do wesela, myśli nad tym, czy zdecydować się na zespół muzyczny grający na żywo, czy też korzystniej jest wybrać dj’a. Obie te możliwości posiadają pewne plusy i minusy. Musimy więc przekonać się jakie!

Dj na wesele z całą pewnością powinien zapewnić nam zdecydowanie bardziej różnorodny repertuar. Praktycznie każdy utwór, jaki sobie wymarzymy, powinien zostać odtworzony przez dj’a. Dodatkowo w trakcie przyjęcia uczestnicy sami mogą wybierać konkretne utwory, do których chcieliby tańczyć. Jeżeli zatem zależy nam na bardzo dużym i różnorodnym repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie dogodniejszym rozwiązaniem (www).

Bez wątpienia dla większości z nas liczą się także koszty. W sytuacji dj’a zapłacimy o wiele mniej za całonocne przyjęcie. Zazwyczaj dj’em jest jeden człowiek, który w praktyce nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, z tego powodu nawet bardzo popularny dj może nas kosztować o wiele mniej niż średniej jakości zespół muzyczny.

Wiele osób organizujących wesela, Brzeg nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo. Niewątpliwie muzyka odgrywana przez profesjonalną grupę muzyczną ma swój własny, oryginalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny z całą pewnością zadowoli starsze osoby, które preferują wyłącznie ten rodzaj muzyki w trakcie wesela. Dla nich udane wesele jest tylko wtedy, kiedy występuje zespół na żywo. W dużej mierze jest to racja, bowiem niektóry rodzaj muzyki, szczególnie muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, kiedy jest wykonywana na żywo.

Trzeba jednak wiedzieć, iż cena wynajęcia grupy muzycznej będzie znacznie wyższa niż gaża dj’a. Najczęściej kapela weselna to minimalnie 3 osoby, a każdy muzyk będzie musiał zostać opłacony. Koszty mogą zatem być różne, zwykle oscylują od 1500 do 5000 złotych. Trzeba wiedzieć jednak, iż najpopularniejsza grupa może sobie zażyczyć zdecydowanie więcej. W tej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę także fakt, że najlepsze zespoły muzyczne powinny zostać zarezerwowane o wiele wcześniej, czasami nawet rok czy dwa lata przed weselem.

Jak się zatem okazuje, wybór pomiędzy grupą muzyczną a dj’em jest dość trudny, a jednocześnie w dużej mierze zależy od naszych preferencji muzycznych.