Jakie studia wybrać

przez | 25 stycznia 2022
Aktualny rynek pracy tak intensywnie się zmienia, iż te zawody, na które jeszcze niedawno był popyt, dziś nie cieszą się już tak wielkim powodzeniem. Jedne odchodzą w zapomnienie, inne dynamicznie ewoluują, pojawiają się nowe. Które więc zawody charakteryzuje obecnie największe zapotrzebowanie? Jaką wybrać szkołę aby mieć pewność otrzymania pracy? W jakim kierunku się przekwalifikować?

turystyka

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

To najczęściej zadawane pytania przez osoby poszukujące pracy, mające zamiar przekształcić swoje kwalifikacje czy też młodzi ludzie chcący się kształcić. Przedstawić tu warto dwa kierunki, które warte są zainteresowania: turystyka i rekreacja oraz informatyka studia. W odniesieniu, w rodzaju prawa czy medycyny, studiowanie na turystyce i rekreacji wydaje się być lekkie i przyjemne. Co więcej atrakcyjne, bo wiążące się z podróżami. Niewielu kandydatów myśli wtedy wtedy o takich przedmiotach jak anatomia z elementami fizjonomii, prawo – ustawa o własności przemysłowej traple.pl czy historia architektury i sztuki, które trzeba w trakcie tych studiów zaliczyć. Nie wszyscy również mają świadomość, iż absolwent tego kierunku mówi biegle co najmniej jednym, oprócz angielskiego, językiem obcym. Absolwent kierunku turystyka i rekreacja (np.: ) jest przygotowany do podjęcia pracy np. w biurach podróży, hotelach, centrach rekreacji oraz organizacjach społecznych.

informatyka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Z całą pewnością przyszłościową dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie staje w miejscu. Wszechobecne dziś medium wprowadza nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. Zawody związane z internetem i technologiami informatycznymi są to najbardziej dynamicznie ewoluujące dziedziny, bez których z trudem wyobrazić sobie pracę większości przedsiębiorstw. W obszarze tym powstają nowe zawody oraz specjalności. Warto podkreślić, iż wynagrodzenia pracowników IT są cały czas jednymi z najwyższych wśród wszystkich grup zawodowych.