W jaki sposób prawidłowo zajmować się włosami i jakie produkty stosować?

przez | 9 lipca 2021
Niemal każdy marzy o cudownych, zdrowych włosach. Czasami jednak nie przykładamy prawidłowej wagi do specyfików jakich używamy, nie wiemy również, co jest najlepsze dla naszej fryzury. Jeśli chcemy zadbać o nasze włosy, powinno się dobierać to, co jest dla nich najbardziej odpowiednie i mieć świadomość do jakiego typu włosów zaliczają się nasze.

dodatkowe informacje

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze warto określić jaki typ włosów mamy. Te o dobrej sprężystości, z połyskiem, które z łatwością się układają, to typ normalny, jeżeli natomiast są sztywne, łamią się i trudno je ułożyć – są suche. Osobnej pielęgnacji wymagają także włosy przetłuszczające się i z łupieżem. Największej pielęgnacji będą na pewno wymagały włosy zniszczone. Warto ustalić jaki rodzaj włosów mamy, za pomocą tych informacji o wiele prościej będzie nam wybrać dobry szampon. Należy mieć świadomość, że dopasowanie szamponu jest bardzo istotne. Choć głównym zadaniem takich produktów jest mycie, nieodpowiednio wybrany może zaszkodzić kondycji naszych włosów. Przykładowo włosy po farbowaniu wymagają specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych będzie zapobiegał wypłukiwaniu koloru. Szczególnie ma to miejsce w czasie koloryzacji czerwienią i rudościami. Po koloryzacji chcemy, by blask oraz barwa utrzymywały się bardzo długo. Specjalny szampon do włosów farbowanych może nam w tym pomóc. U ludzi mających włosy normalne mocne nawilżanie nie jest konieczne. Wystarczy systematyczne nakładanie odżywek i masek (jeden raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Włosy suche trzeba dobrze i często nawilżać, w dodatku podcinać i nie obciążać. Prawidłowym krokiem będzie także rezygnacja z używania suszarki. Jeśli mamy problem z łupieżem, odpowiedniego szamponu należy używać minimum dwa razy w tygodniu, rzecz jasna w sytuacji, gdy informacje na opakowaniu nie mówi inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy powinno się porzucić stosowanie prostownicy czy lokówki, a w wypadku gry mimo wszystko to robimy, trzeba zapoznać się dokładnie z opisem produktu i ocenami. Obecnie opinie niezwykle prosto odnaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę takie hasła, jak m.in. „najlepsze prostownice” lub sprecyzować o konkretną firmę, przykładowo: „prostownica ghd opinie” (treść na www). W odpowiedzi otrzymamy wszelkie niezbędne nam dane. Pielęgnacja włosów to niełatwe zadanie, jednakże całkowicie możliwe. Jeśli zależy nam na zdrowym, cudownym wyglądzie naszej fryzury, warto o to zadbać. Regularna pielęgnacja stanie się nawykiem, co zdecydowanie pomoże naszym włosom.