Wybierasz się na wakacje poza Rzeczpospolitą – przeczytaj, co należy wiedzieć

przez | 9 lipca 2021
Wyjazd na wakacje poza granicę Rzeczypospolitej stał się niezwykle popularny. Jeden – świat się zmniejszył, wszędzie bez problemu mamy szansę dolecieć. Dwa – wakacje w innych państwach nie są już tak drogie jak kiedyś. Po trzecie – obywatele Rzeczypospolitej nie obawiają się, iż, rzecząc kolokwialnie wprost, się nie dogadają.

Szkolenia a także kursy językowe cieszą się dużym wzięciem. obywatele Rzeczypospolitej pojęli, iż znajomość innego języka jest bardzo ważna. Właśnie dzięki temu świat się zmniejszył. Można śmiało pójść przed siebie i rozmawiać z każdym – Francuzem, Anglikiem, Ukraińcem czy Japończykiem. Największą liczbę chętnych odnotowują kursy angielskiego , gdyż to dokładnie ten język jest obecnie wiodący za granicą. Uczą się go już dzieci w punktach przedszkolnych.

Nauka

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Następnie podnoszą wiedzę w tym kierunku przez wszystkie etapy szkół. Także osoby dorosłe nie zaprzestają nauki. Wprawdzie praca dość mocno ogranicza ich czas, ale kursy językowe są dostępne również w godzinach popołudniowych. I to w każdym mieście – bez znaczenia czy to Szczecin, Poznań, Katowice czy Rzeszów. Warto dodać (w ramach ciekawostek), że Szczecin, jako miasto umiejscowione tuż przy granicy niemieckiej, ma spory odsetek ludzi, których interesują kursy angielskiego.

Umiejętność porozumienia się z obywatelem innego kraju jest bardzo doceniana (również na rynku pracy). Wiele młodych ludzi wie, że to podstawa. Znajomość języka obcego jest potrzebna, kiedy ruszamy na urlop, gdy planujemy studia poza granicami naszego kraju, gdy zaczynamy pracę bądź wyjeżdżamy do Europy w celach zarobkowych. Dlatego tak duża jest popularność kursów językowych, . Kilkanaście lat temu nauka języka rosyjskiego w szkołach była przez młodzież znienawidzona. Dzisiaj sami podnoszą swoje umiejętności.

Kursy językowe często są prowadzone przez speakerów z danego państwa. Daje to możność obcowania z żywymi wyrażeniami, poznaniem dobrego akcentu. Jeżeli więc twój język obcy nie jest perfekcyjny, nie wahaj się – sprawdź, gdzie jest najbliższa szkoła oferująca jego naukę. A następnie wsiadaj w samolot i leć poznawać osoby z różnych państw i kultur. Stań się obywatelem świata.