Zapisz się pożyteczny kurs Six Sigma dla swoich pracowników!

przez | 9 lipca 2021
Przez wieki człowiek opanował bardzo dużo rozmaitych metod i technik służących poprawie funkcjonowania, a także ułatwieniu różnorodnych czynności. Dotyczy to również procesów odbywających się w zakładach pracy. Jeżeli chodzi o przemysł, to różnorodne sposoby ulepszania i upraszczania zaczęto wykorzystywać szerzej od XX wieku. Wiąże się to oczywiście z dynamicznym rozwojem techniki, jak również zmianami które zaszły w społecznościach.

Konferencja Sanitec KOŁO 03.03.2011r. Sąd konkursowy

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Z czasem coraz większa liczba ludzi zainteresowała się przedsiębiorczością, niejednokrotnie ze względu na plan posiadania własnej firmy. Aktualnie ludzkość dysponuje duża liczbą pomysłów, dzięki którym możliwe jest ulepszanie i usprawnianie rozmaitych zjawisk. Pod tym względem ważna jest także eliminacja błędów, przede wszystkim o charakterze zapobiegawczym. Należy więc dbać o to, by uchybienia nie występowały. Pojęciem bezpośrednio połączonym z tego rodzaju technikami jest „six sigma” czytaj dalej na .

Co to jest six sigma?

Metoda nazywana six sigma w dużym skrócie oznacza osiąganie jak najkorzystniejszych efektów, który to rezultat osiąga się na drodze wyeliminowania rozmaitych uchybień – . Metoda ta znajduje zastosowanie przykładowo w procesach produkcyjnych, gdzie unikanie różnego rodzaju usterek jest niezwykle istotne. Zwolennicy przedstawionej metody są zdania, że firma, która ją posiada, działa na zupełnie odmiennych zasadach niż pozostałe firmy, funkcjonuje o wiele sprawniej, a co najbardziej istotne – efektywniej. A efektywność jest ogromnie istotnym aspektem każdej działalności, aspektem, do którego należy zawsze dążyć.

Konieczność szkoleń

We wszystkich dziedzinach rzeczywistości warto się doskonalić. Zarządzanie firmą jest taką dziedziną, gdzie potrzeba ta jest jeszcze większa. Szkolenia są bardzo korzystne zarówno dla szeregowych pracowników, jak i dla ich zwierzchników. Każdy może bowiem nauczyć się na nich czegoś przydatnego, rzecz jasna o ile bierze się udział w szkoleniach skierowanych do odpowiedniej grupy. Szkolenia six sigma są tym rodzajem, który przeznaczony jest typowo dla kadry kierowniczej, od której najwięcej w przedsiębiorstwie zależy. Tego rodzaju kursy pozwolą na uzyskanie optymalnych rezultatów w firmie, dzięki czemu możliwe będzie zwiększenie jej rangi.