Niezbędne dodatki uzupełniające mundur każdego harcerza

przez | 9 lipca 2021
Jednym z kluczowych atrybutów wszystkich harcerzy jest ubiór. Mundur harcerzy jest bez wątpienia najbardziej specyficzny i trudno go pomylić z jakimkolwiek innym. Aczkolwiek nie byłby całkowity, gdyby nie właściwe dodatki do munduru harcerskiego. Należy więc przekonać się, co każdy harcerz powinien mieć, by wyglądać perfekcyjnie. Przede wszystkim bardzo istotne jest odpowiednie nakrycie głowy.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół jest to tzw. rogatywka tudzież beret w odcieniu wybranym przez drużynę. Jednak na głowie harcerzy może pojawić się także inne nakrycie głowy, m.in. kapelusz. Do nakrycia głowy przypina się najczęściej lilijkę. Trochę inna sytuacja jest w przypadku zuchów, którzy mają specjalne berety albo czapeczki z daszkiem. Na ramionach harcerzy umieszczane są specyficzne naramienniki, które nakłada się na pagony w barwach drużyny. Na pagonie mogą znajdować się wszelkie istotne informacje, takie jak chociażby ilość gwiazdek otrzymanych przez harcerza. Pod kołnierzem natomiast dopięta musi być chusta.

Jej odcień także jest wybierany przez drużynę i musi być identyczny u wszystkich jej członków.

Czy pewne komentarze na nasz temat (http://www.impuls.waw.pl) owego wpisu Cię zaciekawiły? W takim razie będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli dodasz do nich także swoje oceny.

Przez lewe ramie przełożony jest sznur funkcyjny. Niezwykle istotny jest także pas, jaki zakłada się zarówno do spodni i spódnicy .

Czy masz chęć przeczytać na kolejnej stronie nasz atrakcyjny news (https://www.scootive.pl/info,faq)? Myślimy, że tak. Zatem zapraszamy do lektury.

Dziewczyny zakładają ciemne pasy, natomiast chłopcy zielone, chociaż można zastąpić je również brązowym pasem ze skóry. Na nogach harcerzy, oprócz butów, zakładane są także getry, jakie także występują w różnych wersjach kolorystycznych i dobierane są indywidualnie przez każdą drużynę. Dodatkowo oprócz getrów można ubrać wielobarwne wywijki. Jak więc widzimy, strój harcerza nie musi być wcale nudny i monotonny.

skauci

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com

Ilość akcesoriów sprawia, iż harcerze prezentują się bardzo dostojnie i pięknie. Oczywiście opisane wyżej dodatki są wyłącznie przykładem. Dużo harcerzy ma swoje własne tradycje i często na ubiorze może pojawić się mnóstwo innych dodatków lub naszywek. Te kwestie zazwyczaj powinno się skonsultować z drużynowym. Myślisz nad tym, gdzie można zakupić wszystkie akcesoria do munduru harcerskiego? Pomocna powinna okazać się składnica harcerska online, gdzie bez żadnego kłopotu możesz odnaleźć i zamówić wszelkie niezbędne dodatki, jak również cały mundur harcerski.